Säälimätön työnantaja.

Anonyymi-ap

Ensin tes shoppailut ja sitten yt. Ei mitään arvoja tai sääliä. No me ollaan pelkkää karjaa tai ihan noupadeja kasvottomia luusereita.

7

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No niinhän sä ootkin.

      • Anonyymi

        Nykyaikana ei sääliä tunneta. Kilpailussa rahasta jaot kuuluvat kaikki kaikkia vastaan. Oman persiinsä voi pelastaa jos osaa jotenkin taitavasti nuolla persettä ja saattaa muut juoruamalla epäsuosituiksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nykyaikana ei sääliä tunneta. Kilpailussa rahasta jaot kuuluvat kaikki kaikkia vastaan. Oman persiinsä voi pelastaa jos osaa jotenkin taitavasti nuolla persettä ja saattaa muut juoruamalla epäsuosituiksi.

        Ennen työnantajat oli mukavia ja jos sai lapsen niin sai palkankorotuksen ja lomaa aina tarvittaessa. Vähäjärkisetkin palkattiin työpaikoille pyörimään vaikka niistä oli enemmän harmia kuin hyötyä. Nyt se on aina tes ja mitään toiveita ei työvuorolista tunne. Työtahti potenssiin kymmenen.


    • Anonyymi

      Osaamaton työnjohto et kyllähän työntekijä työnsä hoitaa kun annetaan välineet siihen. Tulehtunein työpaikka ikinä ja uusilla säännöillä luodaan sitä kyttäystä lisää . Siis ihan uskomaton vakoilu ilmapiiri luotu ja taitaa olla syynä kun kouluttamattomat tynjohdollisissa tehtävissä.

      • Anonyymi

        Missähän firmassa tälläinen tynjohto on? Pitäisikö jotenkin tietää ilman firman nimeä?


    • Anonyymi

      Varmaan oltu lakossa ja tullut kenkää ja nyt harmittaa

      • Anonyymi

        Ammattiliittojen komukoista syntyy yleensä suurimmat ongelmat työpaikoille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      101
      3701
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      47
      2640
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      114
      2472
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      40
      1974
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      29
      1727
    6. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      22
      1531
    7. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1522
    8. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1328
    9. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      70
      1265
    10. Olikohan se

      Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
      Ikävä
      8
      1261
    Aihe