Nuori vietnamilaisnainen näyttää mallia miten se tehdään, tuo viidakkoon muuttaminen ja omin käsin selviytyminen. Kivestä ja mudasta valmistuu tulipesäkin asumukseen https://www.youtube.com/watch?v=-RGJfdPwd2M&ab_channel=MsYangSurvival
90 päivässä koti viidakkoon
1
100
Vastaukset
Oltiin Saimaan risteilyllä aimon kanssa, kun jouduttiin syys myrskyyn, laivasta irtosi tulppa ja se upposi. Onneksi haaveri kävi ihan saaren rannassa niin pelastauduttiin käsi pohjaa uimalla sille autiolle saarelle. Kaikki 50 matkustajaa pelastui, mutta meillä ei ollut ruokaa, vettä eikä Vifi eikä kala verkkoa.
Laivan kabteeni määräsi kaikki töihin rakentamaan meille suojaa ja tekemään tulen, osalla oli jo kova nälkäkin ja vaatteet oli märkiä. Aimo istui palmun alla sateensuojassa ja vaati saada puhua kabteenille. Kabteeni tuli kysymään miksei Aimo tee töitä niinkuin muut?
Aimo kaivoi povitaskusta esiin märän kansaneläkelaitoksen asiakirjan, joka todistaa Aimon olevan sairaseläkkeellä ja että hänen ei tarvitse tehdä töitä. Lisäksi aimo sanoi että diapetes kolottaa varpaita ja maksaan sattuu kun ei ole saanut tuntiin viinaa.
Kabteeni sanoi että sitten aimon ei tarvi myöskään syödä eikä tulla rakennettuun majaan lämmittelemään tulen ääreen.
Aimon silmät ne suureni soikeesti "Joutuuko töihin oikeesti?"
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609221IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3106412Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661470Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61341- 1091131
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.831102Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut72953Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43818Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23726MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311718