onko ompelijaa

Löytyyköhän Pyhäjärveltä ompelijaa?
24746
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Hannun lukion käynyt kissa on seurustellut ompelian kanssa

Äänestä
  • Jätäpä nuo tyhmät kommenttisi pois. Tietää, ettei sivistystä löydy.

    Äänestä

Kaikille ei sovi huumori...Hannun kissa tietää mitä Manu tahtoo

Äänestä
  • Lopeta tollo, anna ihmisten kertoa asiansa.

    Äänestä

Ja sitten Miuku ja Mauku on Manun serkkuSukuPuolia ei ole täysin varmaa kuka on Jumputtanu nämä

Äänestä
  • Etkö ymmärrä pysyä keskustelusta pois, jos ei järki pelaa yhtään. Sinun kaltaisia riittää täällä ihan tarpeeksi.

    Äänestä

Persun kisu on ollut lämmin ainakin 10 kertaa.

Äänestä
  • Onko minkälainen raapimis puu ja tykkääkö kissanmintusta , , entä kissanhiekka onko usein vaihdettava ? Maistuuko Feline ?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Onko minkälainen raapimis puu ja tykkääkö kissanmintusta , , entä kissanhiekka onko usein vaihdettava ? Maistuuko Feline ?

    Hullu!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Hullu!

    ANNAPPAS Hannu kisulille , , sille lukion käyneele kissalle kissanminttua joku lelu jossa kissanminttua , , niin ällistyt miten reippaassti antaa tassua ja naukuu kuin kissa tosi hauskasti !

    Äänestä

Nää kisut osaa laulaa kitaran tahdissa 🙀

Äänestä
  • Eikös tässä vuosikymmen sitten ollut sellanen kissa artisti kuin MÖKÖ hänkin osasi laulaa ja esiintyi jopa telkkarissa kuka muista Mökön ? taispa olla musta turkkinen.

    Äänestä

Joku diplomaatti vai onko tämä

Äänestä

Manu-kissalla on tyttöystävä jonka nimi on Namu he päättivät eräänä iltana valvoa aamuun asti ja onnistuihan se kun he katsoivat livelähetystä Pyhäjärven TV kanavalta ja hauskaa oli jopa niin hauskaa että lähdettiin jatkoille Pyhäjärven Alkoon ja tuotiin 5 koria olutta ja syötiin makkaraa ja sinappia ja piimää ja ruisleipää perunoita 10.kiloa ja voita ja kinkkua ja kilo omenoita ja nukuttiin loppuviikko kapulaa pois eikä tässäkään vielä kaikki sillä tosi tarina jatkuu

Äänestä
  • No on ihan pakko kysyä kun otit puhheeksi miten men maaliskuu oliko rauhatonta vai menikö se lupsakkaasti edellä mainituila eväilä , , elokuu on vielä edessäpäin , se kuutamo ja kuhilas pimeät , , tai oikkeestaan mitäpä minä kyselen joutavia kyllä Manu - kissa tietää monen vuoden kokemuksella mite orjentoidutaan kissan tavoile . . Huomisiin. ?

    Äänestä

Joku voisi ommella karhulangalla PERSUjen suut kiinni niin valehtelisivat vähemmän ainakin ääneen🌈💦💦💦

Äänestä
  • Qnko Manu - kissa jo lähtenyt perjantaipullojen hakuun Alkosta ? Se lukion käynyt palokuntalainen ?

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Qnko Manu - kissa jo lähtenyt perjantaipullojen hakuun Alkosta ? Se lukion käynyt palokuntalainen ?

    Nämä oat jo sellaisia juttuja, että miksi näitä ei poisteta täältä. Laittakaa sairaille oma Suomi 24. Raukkoja vai miten tätä kuvailisi. No kirjoitelkoot ny tälle ketjulle, mutta anakoot rauhan asiallisille mielipiteille.
    Tässä kyseltiin, onko Pyhäjärvellä ompelijaa. Hyvä kysymys!, kunpa osaisin vastata. On eräs rouva, joka tekee ainakin pieniä korjauksia. Kunhan kyselet naisväeltä, niin asia selviää.
    Tänne ei viitsi kirjoittaa henkilön nimeä. Alkaa loukkaava parjaaminen ja sitä en halua.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Nämä oat jo sellaisia juttuja, että miksi näitä ei poisteta täältä. Laittakaa sairaille oma Suomi 24. Raukkoja vai miten tätä kuvailisi. No kirjoitelkoot ny tälle ketjulle, mutta anakoot rauhan asiallisille mielipiteille.
    Tässä kyseltiin, onko Pyhäjärvellä ompelijaa. Hyvä kysymys!, kunpa osaisin vastata. On eräs rouva, joka tekee ainakin pieniä korjauksia. Kunhan kyselet naisväeltä, niin asia selviää.
    Tänne ei viitsi kirjoittaa henkilön nimeä. Alkaa loukkaava parjaaminen ja sitä en halua.

    Totta oiskohan raht#hameen ompelioita Laihialaisten kansallispukuhan on Lainapeite ja Viremäelä Ponssen toppatakki . kova pakkanen hyvä Kekkonen SAMPO heh he .

    Äänestä

On tullut se aika vuodesta että aloittaja opettele itse ompelemaan

Äänestä
  • Haista sinä pitkä v*ttu🤣

    Äänestä

Miu Mau mitäs se kissa hiirelle ompeli

Äänestä
  • Takkia ompeli ja nyt puuroa syömään kun jouluu on.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Takkia ompeli ja nyt puuroa syömään kun jouluu on.

    Nisse polkka sitä myö kuuneltiin Syvärillä mielialan nostattamiksi silloin kun itänaapuri uhitteli meitä polosia .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Löytyyköhän Pyhäjärveltä ompelijaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu