Eikö siellä ollut sellainen, jossakin kaupassa ruikki piilossa lattialle. Kukahan se oli, kaikista Oulun sontiksista?
Oulussa sarjakakkaaja muutama vuosi sitten?
14
373
Vastaukset
- Anonyymi
Oli kuulema joku vihreä maailmanpelastaja
- Anonyymi
Tietynlainen perverssi tämäkin. Muita paikkoja ovat mm. uimarannat, uimahallit(pasko kelluu uimaveessä), saunat, nuotiopaikat, WCt joka paikassa (varsinkin Prismat, ABCt, junanvessat on välillä rajun terrorismin kohteena), lenkkipolut ym. Tätä voidaan verrata pyromaaniin, kleptomaaniin. Tosin tämä on haittavaikutuksiltaan hieman lievempi, mutta toisinaan hyvinkin kiusallinen, ja sotkun siivoaminen tuottaa lisäkuluja. Oulu ei ole ainoa kaupunki näiden esiintymisessä. Tapauksissa esiin nousevat ainakin Kemi, Jyväskylä, Imatra ja Lahti. Mieluummin silti kohtaisin sarjapaskantajan, kuin sarjakuristajan.
- Anonyymi
Uimahalli on jo liika pervoa. Kuvittele, että yksi sonta pilaa jopa vuorokaudeksi ihmisten mahdollisuuden käyttää hallia. Ja kuinka joku edes voi paskoa veteen. Kusemisenkin voin ymmärtää paremmin. Toki sekin vain luonnonvesissä.
- Anonyymi
Asiallinen analyysi. Sikäli kun ole. Itse tutustunut asiaan, kiinnittäneet ovat yleensä työssäkäyvää keskiluokkaa, aivan kuten kleptomaanitkin.
Asd - Anonyymi
Miehän se olin. Olen se tumma mies Ranualta. 170cm 77kg. Ikää on varmaan jo yli puolet eletty (1966). Joku varmaan tunnistaa kyllä meikäläisen.
- Anonyymi
Tottakai jos Oulussa tapahtuu jotain, niin syyllinen on AINA Kylmis. Ei ole muita vaihtoehtoja olemassa.
- Anonyymi
Olen jo usean vuoden ajan seurannut vaiettua yhteiskunnallista ongelmaa. Salapaskojia. Tarkkailen usein kahviloissa ohikulkijoita. Joskus siistin näköinen pukumies poikkeaa kirjakaupassa sukkelasti laskien kyykkypaskat hyllyjen väliin pian kiirehtien konttorille. Olen usein yllättänyt salapaskojan kirjastosta hyllyjen välissä.
Marketeissa salapaskojiin törmää päivittäin. Oluthyllyjen välissä on hyvä pyöräyttää paskat. Todisteeksi jää vain höyryävä rinkeli. Busseissa salapaskoja ottaa iltapäivälehden, käy tyhjällä penkkirivillä, kun hänen poistuttuaan tarkastaa tilanteen löytää höyrävän tortun lehden välissä.- Anonyymi
Mutta miksi ne tekee noin? Sama juttu rappukäytävään ja jopa hissiin paskojien kanssa. Sontimisen jälkeen kiiruhtavat asuntoonsa, pesevät takapuolensa ja asettuvat sohvalle kylmän oluen kanssa. Samalla kuunnellen rapusta pian kantautuvaa kiroilua ja mökää, kunnes huoltoyhtiön siivoajat tulevat korjaamaan sotkut, oksennusta pidätellen.
- Anonyymi
Kylmis on vuosittain ryypännyt yli puolet Oulun kunnallisveroista. Useampi sairaalan laajennus, koulurakennus ja uimahalli on valunut Puohitien janoisen vuohen ahnaaseen turpaan. Tällä hetkellä Oulun yliopistollisen sairaalan parhaista lääkäreistä koostuva tiimi suunnittelee kuinka Kylmis varustetaan uusilla sisäelimillä ja aivoilla, jotta ryyppääminen voi jatkua. Turisteille suunnitellaan Kylmis rihkaman, kuten t-paitojen ja dildojen myyntiä, jotta sosiaalitoimisto pystyy toimittamaan Puohitien paronille riittävästi janojuomaa suoraan Rajamäen tehtailta kesähelteillä.
- Anonyymi
Minusta on PÖYRISTYTTÄVÄÄ kuinka kalliiksi Puohitien Pulisaurus tulee yhteiskunnalle. Miksei kukaan puutu asiaan? Lisäksi tienaa verottomasti Alepan tuulikaapissa.
-Kuolema Kylmäkädelle Ry - Anonyymi
Kylmis alkoi pelkäämään teidän vaikutusvaltaanne siinä määrin, että yritti lavastaa muka muuttaneensa poissa. Pelkää ovihyökkäyksiä niin paljon, että on valmis jopa valehtelemaan. Siellä se kököttää edelleen ovensa takana retkikirves tanassa ja pelkää jokaista rasahdusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kylmis alkoi pelkäämään teidän vaikutusvaltaanne siinä määrin, että yritti lavastaa muka muuttaneensa poissa. Pelkää ovihyökkäyksiä niin paljon, että on valmis jopa valehtelemaan. Siellä se kököttää edelleen ovensa takana retkikirves tanassa ja pelkää jokaista rasahdusta.
Säpsähtää jokaista kolausta ja huutaa oven läpi pelonsekaisella raivollaan, hakaten oveaan, kuin bluffatakseen olevansa alfa-gorilla. Samalla kittaa Nobelaneria ja sammahtaa aina välillä, kunnes taas kuuluu käytävästä joku ääni.
Kylmis on laitoskamaa. Lopettakaa ryyppääminen ajoissa, jotta vältätte saman kohtalon. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Säpsähtää jokaista kolausta ja huutaa oven läpi pelonsekaisella raivollaan, hakaten oveaan, kuin bluffatakseen olevansa alfa-gorilla. Samalla kittaa Nobelaneria ja sammahtaa aina välillä, kunnes taas kuuluu käytävästä joku ääni.
Kylmis on laitoskamaa. Lopettakaa ryyppääminen ajoissa, jotta vältätte saman kohtalon.En voi kuvitella pahempaa maanpäällistä Hëlvettiä. Alkoholi on laillista vain ja ainoastaan sen takia, koska kieltolaki ei toiminut. Se vain pahensi asiaa, kun trokarit toivat pimeitä pulloja janoisille, monista asiakkaista tuli sokeita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 994880
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2371981- 811593
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401180Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3281137Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051090- 501089
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1471057- 1111029
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85974