Onko kenelläkään tietoa kyseisestä hotellista??? Haluaisin myös tietoa hyvistä ruokapaikoista siellä ja baareista/yökerhoista (mielellään joitakin nimiäkin jos tulee mieleen). Muuta suositeltavaa tekemistä siellä???? Millanen on paikkana hyvää/huonoa.
Mamaia hotelli riviera
5
838
Vastaukset
- maija
Tässä hotellissa oltiin lomakauden alussa. Huoneemme oli kahdeksannessa kerroksessa, uima-altaalle päin. Parveke oli aika iso, mutta aurinko ei paistanut sinne ollenkaan! Huone oli lisävuoteella melko täynnä, kuitenkin tilavampi kuin samalla varustuksella Sunny Beachillä Hotelli Iskarissa. Suihkukoppi melko pieni. Me jätettiin kaikenlaista näkyviin huoneeseen, kaikki pysyi paikallaan. Hotellin aamupalalle usein ehdittiin vasta yhdeksän tietämissä, aina ei enää ollut kaikkea tarjolla. Aamupalalla oli : valkoisia sämpylöitä, leipää, muroja, paria lajia juustoa, leikkeleitä 4-5 lajia, kurkkua, tomaattia, kaalisalaattia, munia, makoisia leivonnaisia, ehkä muutakin mutta nämä muistan. Ja todella hyvää kaakaouta automaatista. Itse yleensä juon kahvia, mutta tuolla en kaivannut sitä ollenkaan. Rahaa vaihdoin hotellin vaihtopisteessä, kurssi sama kuin muuaallakin Mamaiassa. Tallelokero oli ihan ok. Meillä ylimmässä rivissä. Olen melkein 170 cm pitkä, pikkutuolilta ylettyi just ja just näkemään lokeroon. Tallelokero oli ilmainen. Ekana iltana ostin aulassa olevasta baarista tuoremehutölkin, hinta ihan kiskurimainen.
- Tyttö
Kiitos vastauksestasi. Hotelli on vissiin ihan hyvä. Lisää tieoa kyseisestä paikasta ja vaikka hotellista, jos jollekkin tulee muutakin mieleen. Onko siellä muuten rahan nostoautomaatti????
- tyttö
Oliko tuossa kyseisessä hotellissa muuten haisevat tyynyt??? Jostain luin, että on aidot höyhentyynyt, jotka haisevat todella pahalle.
- maija
Jep, aika kammottavat höyhentyynyt oli. Ne olivat ihan kostean tuntuiset, ainakin silloin kun mentiin sinne. Sängyn päällä oli pienempi tyyny, (loikoiluun) ja se sopi pääni alle vähän paremmin kuin oikea tyyny. Tyttöni vartalolle ei myöskään sopinut patja, oli liian kova kuulemma, itse en moittinut sitä. Kyllä toi Riviera ihan ok hotelli oli. Eihän sitä hotellissa niin paljoa edes olla, että sen luksusta tarvii olla.
- tyttö
maija kirjoitti:
Jep, aika kammottavat höyhentyynyt oli. Ne olivat ihan kostean tuntuiset, ainakin silloin kun mentiin sinne. Sängyn päällä oli pienempi tyyny, (loikoiluun) ja se sopi pääni alle vähän paremmin kuin oikea tyyny. Tyttöni vartalolle ei myöskään sopinut patja, oli liian kova kuulemma, itse en moittinut sitä. Kyllä toi Riviera ihan ok hotelli oli. Eihän sitä hotellissa niin paljoa edes olla, että sen luksusta tarvii olla.
äoisikos Maijalla vielä jotain muuta kerrottavaa esim paiakasta, joistakin ravintoloista/baareista???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1493989Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso123631Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai522989Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122972Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1452561- 572321
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist261858"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1071475Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es631344Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t391213