Toyo-ukot voisivat noudattaa liikennemerkkejä myös kauppojen pihoissa.
Mm. Tokmannin piha-alueella on muutamia kärkikolmioita jotka tarkoittavat siellä ihan samaa kuin muuallakin liikenteessä ja koskevat myös Toyo-ukkoja!
En viitsisi ottaa Toyotaanne mersuni kylkeen.
Mm. Tokmannin piha-alueella on muutamia kärkikolmioita jotka tarkoittavat siellä ihan samaa kuin muuallakin liikenteessä ja koskevat myös Toyo-ukkoja!
En viitsisi ottaa Toyotaanne mersuni kylkeen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tarviiko minunkin noudattaa?
Nim. Nissan-ukko
Vie alottaja korttisi viranomaiselle kun noin ahistaa.Vanhan meserotiskosi paalaa ja tee ympäristöteko.
Terv id
No niin, ensimmäinen liikennemerkkejä tuntematon puolisokea toyota ukkohan se siellä ilmottautuu...
Urpohönö..
Hauska tutustua Urpo Hönö!
Huomioikaa tiaisenkadulla että siellä ei ole kolmioita!
Ne on vaan ohjeellisia, hanaa vaan ja sekaan. Nyt olet asiasta sanonut ja osaat varautua siihen että sieltä tullaan.
Muistathan noudattaa tässäkin kohti ennakointipykälää
Sanooko se pykälä että kolmion takaa tulevaa pitää väistää?
Miten lie mutta älä aja ikinä toista kylkeen, se on se ohje, silloin sinut tulkitaan että ajoit päälle
Etenkin jos tulee kolmion takaa niin on kovin heikoilla...
Vai haastaa Toyota-ukot riitaa, ehdotan joukkotappelua keskustaan. T: Nissan-ukko
Joukkotappelun ehdottaja itse katselee nahinointia varmaankin jonkun selän takaa.
Jokohan pitäis lukea nämä mannelavettimiehetkin näihin polleisiin automerkkeihin joiden asenne muihin liikkujiin on vähintäinkin arveluttava. Tesla- ja pemari-kuskeja osaa jo varoa.
Mites ko mulla on tällanen vanha Subaru. Saako tällä tuikata mesen kylkeen? Haittaako vähemmän ko Toyotalla kylkeen ajo?
Tojotamies menee eikä meinottele , niin kuin Pieni kul**set mersumiehet jotka pelkää liikennettä ja ovat aina jaloissa pyörimässä ja itkevät Suomessa.