KYSEESSÄ EI OLE NUMBA.

Anonyymi-ap

Hauskan hupaisaa jälleen kerran Numba eikös vain.

Näin totesi rakas: Kyseessä ei ole Numba, vaan hänen päättömät ideansa, kuten tuo "satokauden juhla" ja luontoon katsominen.

Aivan käsittämättömän määrän piipityspärrää aiheuttanut tuo aihe, kun ei ymmärrä mistä pohjimmiltaan on kysymys, eritoten maanviljelijöiden näkökannasta.
Kyseiseen juhlaan vahvasti liittyy toiveiden esittäminen hiljaa itsekseen, no mitä mahtanee maanviljelijät toivoa, hyvää tulevaa satoa, tai paljon turisteja Pattayalle?

Tottakai on kyseessä uudenvuoden juhla, mutta se ei ole yksinomaan sitä.

Heitä tosikolle taas vähän läppää siitä hiustenkuivaajasta tai jotain uutta, niin sillä burana ja panadol kulutus moninkertaistuu.

Minä voin sitten ruokkia vaikka päättömällä idealla jotain mitä Kitaranmuotoinen osaa tehdä.
On jo rakkaan ongelma polvi maassa ajelu, plaaniin soutaminen ja uimahypyt, joten koitan keksiä rakkaan ongelmaksi vielä jotain entisestäänkin päätöntä, että sillä taas uutta oireiltavaa muutamaksi vuodeksi eteenpäin.

Aiheena voisi olla ehkä jotain mikä liittyy hänen synnyinseutuunsa ja lapsuuden aikaansa alueella jossa Hienopieru on uinut 100 kertaa vain uimahousut päällään.

Ps. Mahtaneeko se Korealaisten puumaja jo olla valokuvauskunnossa?

> § <

0

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

        Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
        Maailman menoa
        260
        9221
      2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

        "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
        Maailman menoa
        310
        6412
      3. Verinen koira

        Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
        Imatra
        66
        1470
      4. Mira Luoti, Vain Elämää

        kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
        Maailman menoa
        6
        1341
      5. Faktat kehiin!

        kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
        Ikävä
        109
        1131
      6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

        Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
        Maailman menoa
        83
        1102
      7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

        Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
        Kotimaiset julkkisjuorut
        72
        953
      8. Mopokeulija

        Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
        Haapavesi
        43
        818
      9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

        Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
        Ähtäri
        23
        726
      10. MUISTATTEKO SEN?

        Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
        Joukkoliikenne
        311
        718
      Aihe