Miten saadaan Riihimäelle uusia asukkaita, jotta elinvoima ei tyrehtyisi kokonaan?
Riihimäen kehitys
18
396
Vastaukset
- Anonyymi
Parit kolmet pilvenpiirtäjät tohon ullan paakarin ja valion väliin mistä pääsee nopeasti motaria sähköautolla pääkaupunkiin.
Tietysti aurinkopaneelia katoille ja latauspaikka sähköautoille jokaiselle. - Anonyymi
Nekkejä, intiaaneja sekä paskastanialaisia kärrätty kylä täyteen, siinä teille sitä muuttovoittoa !
- Anonyymi
Jos ensin siivotaan hyvä veli asenteella kavereilleen töitä keksivät ihmiset pois päättämästä ja säätämästä kaupungin asioita.
Sitten aletaan kuuntelemaan millä olemassa olevat asukkaat pidetään iloisena ja tyytyväisenä.
Se alkaa vetämään tänne väkeä.
Nykytyylillä väki pakenee ihmisystävällisempiin kuntiin ja kaupunkeihin- Anonyymi
johan tuli löpön löpöä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
johan tuli löpön löpöä
No jos sieltä ihminen itse sanoo että perustuu kaveruuteen olla kaupungin virastoissa töissä niin ei sitä unohda
- Anonyymi
Jokaisessa ilmansuunnassa olevat naapurikylän olivat ihan samanlaisia.
- Anonyymi
VANKILA, JOSSA ON SUOMEN VAARALLISIMPIA VANKEJA muuta laittomuuksiin taipuvaa porukkaa sellit pullollaan, PILAA RIIHIMÄEN.
- Anonyymi
Alaspäin on mennyt kehitys Riihimäellä.
- Anonyymi
Mitä täällä on hyvää? Uskomatonta kehitystä rakentaa reunoille pitkin peltoja kaikkea ja samalla keskusta kuihtuu.
Samalla vaivalla sitä tulee sit mentyä vaikka Hyvinkäälle Willaan kun ajella täällä jonnekki.
Keskustassa olisi kiva kuluttaa rahaa ja käyttää palveluita jos olisi.
Seuraavaksi laitettava tää 120m2 asunto pääkadun varrelta myyntiin ja annettava jollekki uusi koti- Anonyymi
Kiun muuallakin ollaan yhtä uskomattomia: keskustat kuihtuu muuallakin-
Mitenkäs keskustaan rakentaisit uutta. - Anonyymi
Ei riihimäen pääkatu peltosaaressa ole ?!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei riihimäen pääkatu peltosaaressa ole ?!
Peltosaaresta nyt ainakaan ei ole kannattavampaa ajella Willaan Atomin sijasta, kun tuo töröttää korttelista riippuen alle/yli kilometrin päässä. Ei nyt Hämeenkadultakaan mitään sen ihmeempää matkaa ole. Oletan siis, että ongelmana on matka lähimpään kauppakeskukseen missä on Prisma, Alko ja apteekki ja pari muuta liikettä...
- Anonyymi
Atomissa olen käynyt vain apteekissa ja alkossa. Ei sieltä mitään muuta kannata ostaakaan.
- Anonyymi
Riihimäkeläiset peruseväät siis, viinaa ja pillereitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riihimäkeläiset peruseväät siis, viinaa ja pillereitä.
Ilo ilman viinaa on teeskentelyä, ja perussuomalaisuus mielisairautta.
- Anonyymi
Kysy mieluummin, että miksi sinne ei tule uusia asukkaita.
- Anonyymi
Muuttamalla kaupunki houkuttelevaksi paikaksi asettua asumaan.
- Anonyymi
Nimenomaan veronmaksajia eikä oudon värisiä lokkeja jostain paskastaniasta !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823193
- 922905
- 532162
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201605Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..61389- 151379
- 191364
Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein151332Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131331Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin351285