Kohtavaaran tie

Anonyymi-ap

Kohtavaaran tien asfalttiosuudesta vastaava henkilö pitäisi pistää vaihtoon. Käykö edes katsomassa, että tässä pitäisi olla autolla turvallisesti ajettava tie, mutta ei ole. Joku viisas on laitettu jo vuosikausiksi levittelemään pikeä isoihin halkeamiin ja alati lisääntyviin terävä reunaisiin monttuihin, eikä sillä ole vaikutusta kuin muutaman päivän. Varmaan tästä autojakin särkevästä asfalttipätkästä pitää ruveta ottamaan yhteyttä ylemmälle taholle, että miksi paljon käytössä oleva päätie on laskettu tähän kuntoon.

16

707

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Skodalla mukava ajaa hyvä jousitus ei haittaa kuopat 🥰

    • Anonyymi

      Kyllä se skodankin rengas hajoaa kuopan asfalttireunaan iskeytyessään, jos ei välittömästi, niin vijoituttuaan yllättäen tyhjenee vähän myöhemmin.

    • Anonyymi

      Kyseisellä tiellä pyöräily on suorastaan vaarallista tien huonon kunnon vuoksi.

      • Anonyymi

        Aina voi kävellä 👩‍🦯


    • Anonyymi

      Hiekkaosuus tiestä on kunnossa, mutta asfaltti aivan surkea, autot hajoaa.

      • Anonyymi

        Pitäisi jyrsiä asfaltit pois, niin on tehty muuallakin.


    • Anonyymi

      Entinen Lieksantie Huonossa Kunnossa

    • Anonyymi

      Kohtavaaran tiehän alkaa Hyvärilän kohdalta ja jatkuu aluksi surkeakuntoisella asfaltilla, kunnes muuttuu aika hyväkuntoiseksi hiekkatieksi.

    • Anonyymi

      Kylläpä on tiessä paikkaa paikanpäälle, muutamia päiviä taas montut piilossa. Nopeusrajoitus olisi paikallaan, siirtäisivät vaikka taajamamerkkiä 400 metriä etelään päin, iskunvaimentimet tiukilla.

    • Anonyymi

      Nyt oli jonkinlainen lanaus menossa. Toivottavasti tie tulee jonkinlaiseen kuntoon.

      • Anonyymi

        Asvaltti tietä lanataan ??? Järjen käyttö ei ole kielletty mitä nopeutta ajaa ajoneuvolla.....


    • Anonyymi

      Varmaan toistakymmentä vuotta tätäkin tienpätkää paikkailtu ja huonompaan kuntoon vain on menossa. Teiden kunnosta ja rahoituksesta vastaava henkilö kirjoitteli eräässä lehdessä, että Itä-Suomessa on liikenne niin paljon vähentynyt, että teiden kuntoa hoidetaan vain paikkailemalla pahimmat kohdat. Henkilövahinkojako pitää tulla, ennen kuin tietä alettaisiin peruskorjaamaan.

    • Anonyymi

      Soratie osuutta lanaattiin lauantaina.

    • Anonyymi

      Muuttakaa soratieksi, nyt on iskunvaimentimet ja jouset tiukilla.

    • Anonyymi

      Hiekkatie osa kyseisestä tiestä on kohtalaisen hyvässä kunnossa, mutta asfalttiosuus on vain auton särkemistä varten isoine monttuineen ja kuoppineen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1384
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      52
      1316
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      105
      1095
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      119
      1045
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      65
      687
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      165
      646
    7. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      562
    8. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      368
      538
    9. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      505
    10. Valehtelu

      Oletko valehdellut kaivatullesi?
      Ikävä
      71
      483
    Aihe