Tarjolla on kymmeniä sivuja selostusta US kongressin toimista UFO/UAP asiassa. Vain tosi tutkijoille, meinaan kun vaikutti niin kuivalta.
https://harvardnsj.org/wp-content/uploads/2025/01/Guthrie_16_Harvard_Natl_Security_J_1.pdf
US kongressi ja UFOT
2
288
Vastaukset
Tuossa oli paljon asiaa, kiitos linkistä ja se auttaa ymmärtämään miten sekaisin ja eripuraisia jenkit ovat siitä miten ufoilmiötä tulisi käsitellä.
Neljä tuoreinta presidenttiä on sekaantunut asiaan mutta vaienneet sittemmin. Myös Hillary oli tohkeissaan vaaliensa aikaan.
Obama ja Trump ovat kummatkin sanoneet että jotakin tuolla lentelee, mutta emme tiedä mitä ja Trump arveli myöhemmin että jotkut Pentagonissa tietää, vaan eivät kerro.
Harvardin tutkimuksessa on todettu se fakta että tutkimustulosten julkistaminen jäädytettiin kokonaan, vaikka siellä oli vertaisarvioitua vahvistusta sille että jotkut havainnoista eivät ole ihmisperäisiä ja jotkut uhmaavat tuntemamme fysiikan lakeja.
Kongressi on leikannut kiristysmielessä Cruschin nimeämiltä alihankkijoilta budjetin / budjettia, jotta nämä tulisivat tietoineen esiin kongressin eteen. Uusi laki on säädetty sitä varten ja esiintulijat on luvattu armahtaa ja heitä on luvattu suojella.
Harvardin tutkimuksessa on tutkittu paljon "drone"- aaltoa ja kerrottu sen sekava historia. Tutkimuksessa todetaan että muutamaa tärkeää sotilaslentokenttää ja siviilikenttää ei ole suljettu siksi, että siellä tehtäisiin USA:n koelennätyksiä.
Tutkimuksessa pidetään tuota väitettä naurettavana. Kaksi USA:n tärkeimmistä tukikohdista ja laitoksista oli suljettuna myöskin "dronejen" vuoksi.
Tutkimuksessa todetaan että UAP- termi ja drone- termin käyttö on tarkoituksellista, jotta ilmiöt kuulostaisivat luonnollisilta, vaikka ei tiedetä niistä mitään.
Trumpin innostukselle Grönlannista on nyt uutta teoriaa, että se liittyy ufoihin, joita on havaittu ja videoitu siellä. Arvellaan että Trump haluaa eristää nuo alueet ja ilmiöt USA:n käyttöön samaisesta syystä ja että "dronet" on saattaneet lentää Grönlannista USA:han.
Sieltä mereltähän ne kuulema tulivat.
https://www.youtube.com/watch?v=awml9Z6eF_M&ab_channel=NewsNation- Anonyymi
Kiitos linkistä. Vähän epävirallisemmin, tänään taas ohjelma ”Ufot tuntemattoman äärellä” National Geographic -kanavalla klo 20. Sadat todistajat kertovat havainnoistaan aina vuoden 1986 Alaskan tapauksesta vuoden 1997 tapahtumiin Arizonassa ja Chicagon O’Haren lentokentällä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi2005713Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1035604Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi1904603Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa514033Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät613920Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali313566En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.181415Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1301350- 171028
Jotenkin tämä
tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭33960