US kongressi ja UFOT

Anonyymi-ap

3

377

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuossa oli paljon asiaa, kiitos linkistä ja se auttaa ymmärtämään miten sekaisin ja eripuraisia jenkit ovat siitä miten ufoilmiötä tulisi käsitellä.

      Neljä tuoreinta presidenttiä on sekaantunut asiaan mutta vaienneet sittemmin. Myös Hillary oli tohkeissaan vaaliensa aikaan.

      Obama ja Trump ovat kummatkin sanoneet että jotakin tuolla lentelee, mutta emme tiedä mitä ja Trump arveli myöhemmin että jotkut Pentagonissa tietää, vaan eivät kerro.

      Harvardin tutkimuksessa on todettu se fakta että tutkimustulosten julkistaminen jäädytettiin kokonaan, vaikka siellä oli vertaisarvioitua vahvistusta sille että jotkut havainnoista eivät ole ihmisperäisiä ja jotkut uhmaavat tuntemamme fysiikan lakeja.

      Kongressi on leikannut kiristysmielessä Cruschin nimeämiltä alihankkijoilta budjetin / budjettia, jotta nämä tulisivat tietoineen esiin kongressin eteen. Uusi laki on säädetty sitä varten ja esiintulijat on luvattu armahtaa ja heitä on luvattu suojella.

      Harvardin tutkimuksessa on tutkittu paljon "drone"- aaltoa ja kerrottu sen sekava historia. Tutkimuksessa todetaan että muutamaa tärkeää sotilaslentokenttää ja siviilikenttää ei ole suljettu siksi, että siellä tehtäisiin USA:n koelennätyksiä.

      Tutkimuksessa pidetään tuota väitettä naurettavana. Kaksi USA:n tärkeimmistä tukikohdista ja laitoksista oli suljettuna myöskin "dronejen" vuoksi.

      Tutkimuksessa todetaan että UAP- termi ja drone- termin käyttö on tarkoituksellista, jotta ilmiöt kuulostaisivat luonnollisilta, vaikka ei tiedetä niistä mitään.

      Trumpin innostukselle Grönlannista on nyt uutta teoriaa, että se liittyy ufoihin, joita on havaittu ja videoitu siellä. Arvellaan että Trump haluaa eristää nuo alueet ja ilmiöt USA:n käyttöön samaisesta syystä ja että "dronet" on saattaneet lentää Grönlannista USA:han.

      Sieltä mereltähän ne kuulema tulivat.
      https://www.youtube.com/watch?v=awml9Z6eF_M&ab_channel=NewsNation

    • Anonyymi

      Kiitos linkistä. Vähän epävirallisemmin, tänään taas ohjelma ”Ufot tuntemattoman äärellä” National Geographic -kanavalla klo 20. Sadat todistajat kertovat havainnoistaan aina vuoden 1986 Alaskan tapauksesta vuoden 1997 tapahtumiin Arizonassa ja Chicagon O’Haren lentokentällä.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1389
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      791
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      66
      725
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      90
      718
    5. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      669
    6. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      669
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      145
      649
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      602
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      601
    Aihe