Naisista suuri osuus valmiita puolustamaan Suomea , yli 70%

Anonyymi-ap

Onko tämäkin joku muka "tutkimus" niinkuin se että Suomi on naisille euroopan toiseksi väkivaltaisin maa .
Näitä vastaavia "tutkimuksia" joita mediassa innokkaasti toitetaan putkahtelee tämän tästä .

6

367

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuohon uutiseen jo vastasinkin:
      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18816761/samaa-sanoivat-saksan-keskitysleirien-vartijat-toteltuaan-esimiestensa-kaskyja

      Ja taas huudetaan ja hakataan pöytää, koska Ukrainakin aloitti.
      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d41adb9d-215e-4a4b-aa39-eb1ad1224c16

      "Naton jäsenmaiden on varauduttava mahdolliseen Venäjän yllätyshyökkäykseen aivan lähivuosina, varoittavat Ukrainan parlamentin jäsen Oleg Dunda ja turvallisuuspolitiikan asiantuntija Timo Hellenberg HS:ssa julkaistussa vieraskynä-kirjoituksessaan.
      - USA:n ulkopolitiikan arvaamattomuus, EU-maiden hajaannus ja Venäjän armeijan heikentyminen uhkaavat jo nyt koko Itämeren alueen turvallisuutta, ja tällainen hyökkäys saattaa siksi toteutua hyvinkin pian, kirjoituksessa kerrotaan."

      Tarkoittaa siis, että Venäjän johto olisi valmis tuhoamaan asevoimansa, ja antaisi Kiinan valloittaa Siperian, jolloin ennustajien varoitukset toteutuisivat, ja kohta Suomessakin syötäisi feikkiruokaa ja rakennettaisi feikkimateriaalista tehtyjä taloja?
      Eikö Suomessa tiedetä mitä sosialismi tai komminismi on aiheuttanut Kiinassa? Miksi media ei kerro sitä? Jotta kansa ei tajuaisi missä vihollinen on?

      Jos Suomi on niin Venäjää vastaan, niin eikö pohjoismaiden lippujen tunnus pitäisi vaihtaa, koska median niin ryvettämä Venäjä on kristillinen valtio - taas?

      Miksi media ei kerro Kiinan ongelmista? Kiina on kuin saastunut paholainen, joka odottaa, että saisi pistää menemään koko kristinuskon. Ja missä taustavoimat - ne, jotka ovat jo päättäneet maailman tulevaisuudesta?

      PV:n pitäisi säästellä aseitaan aivan jotain muuta vastaan, kuin Venäjää vastaan.
      https://www.youtube.com/@ChinaInsiderWithDavidZhang/videos

      Ne, jotka ovat Venäjää vastaan, ovat tietoisesti tai tietämättään myös kristinuskoa vastaan. Jos siis PV valmistautuu sotaan Venäjää vastaan, se mitätöi Suomen lipun ristin.

      Jos muslimivaltio sotii toistaan vastaan, sitä nauretaan, että sitä nyt voi islamilta odottaakin? Mut kristityt vastaan kristityt...?

      Jos Jeesus on uskomme perusta ja pelastajamme...? Jos siis PV haluaa tukea Kiinaa sen mahdollisissa Siperian valloitus aikeissa, onko se ajatellut kiinalaisten rasistikenraalien mielipiteitäkin valkoisista, kuten on jo kahdesti varoitettu?

      Valkoinen rotu on uusi musta rotu kiinalaisille "valkoisille" kenraaleille. Onko tarpeaksi selkeästi kuvailtu?

      Uutismedia ei ole teidän uusi raamattunne, koska sehän huutelee asioista kuten on uskottavaa. Joten ehkä tämä on jonkinlainen median oma keskiaika vuosien 1000 ja 3000 välillä?

      • Anonyymi

        Huomauttaisin vielä, että kaikesta päätellen mm. Natopalstalla riehuva Venäjä- ja kristinuskonvastainen mies on koulutettu Kiinassa edesauttamaan valkoisten hyökkäämistä valtioideologian perusteella toistensa kimppuun (antaakseen tietä heitä paremmalle aasialaiselle valloittajalle), koska hän suoltaa samaa juttua, kun mitä Kiinassa jäteputket suoltaa jokiin vauhdilla, joka hirvittäisi jokaista vesipuhdistamon työläistä.


    • Anonyymi

      Jopahan meni syvään päätyyn, ja vielä että venäjä kristillinen valtio .
      Venäjä , Kiina , Iran , Korean Demograattinen Kansantasavalta , Afganistan ja oikeastaan kaikki islamistiset valtiot ovat vihollisia suhteessa länsimaiselle elämäntavalle .
      Jos tuo "tutkimus"on oikea tutkimus ja totta ja suomen akatkin ovat tuossamäärin valmiit aseelliseen maanpuolustukseen niin sehän on myönteinen asia .
      Länsi näyttää heikolta ja hajanaiselta mutta se kuuluu asiaan koska lännessä kaikki ovat eri mieltä kaikesta se juuri on meidän paras ominaisuus .

    • Anonyymi

      Suomalaisia naisia vain valmistellaan tulevaan, jossa myös he joutuvat avelvoittavaan sepalvelukseen, joka tietenkin on miesten kannalta oikeudenmukaista, nythän maanpuolustuskoulutus on pakollista vain miehille - asia joka on räikeä epäkohta yhdenvertaisuuden kannalta tarkasteltuna.

    • Anonyymi

      Ovatko nuo niitä naisia jotka metsässä törmäisivät mieluummin karhuun kuin mieheen .

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      816
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      551
    10. 69
      530
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe