Mercury 9,8 vm.-69

tarttis löytää räjäytyskuvat.Onko tietoa mistä sais?
83734
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

siellä on linkkejä.

Äänestä
  • http://ishopmarine.com ja sieltä parts list ja siitä etiäppäin vuosimallin ja tehon mukaan...

    Äänestä

www.mercruiserparts.com osoitteessa oli jotain mutta kuvat skannattuja eikä niistä juuri saa selvää.Oisko muita ehdotuksia löytää paremmat kuvat.

Äänestä

Itse omistan ruskea raitaisen 9,8hp -85 . Eli sama peruskone missä ei ole termostaattia. itse taistelin keväällä koneen kanssa ja kirjoittelin näille palstoille paljon... no availin konetta iman kuvia.Yllättävän hyvä perämoottori, kun se on kunnossa... mitäs sun koneessa on vikana?

Äänestä

jostain lyö tyhjää. Viime kesänä hajos potkurin etupuolella oleva booroprikka jolloin potkuri pääsi liikkkumaan akselin suuntaisesti. Seurasi että potkuri hiihti kiinni perään ja söi perän lukitusprikan ja hajotti potkurin. Ostin uuden käytetyn potkurin mutta kun ajaa niin välillä kierrokset ulvahtaa ja meno loppuu siihenpaikkaan. Avasin viikonloppuna perän ja nyt tarttis saada uusi lukitusrinkula kun vanhasta jäljellä enää reilu milli ja potkuri koska perässä ei ainakaan mitään elimellistä vikaa ollut.Kait uus käytettypotkurikin oli kaput.(Vulkanointi).Vetoakselin yläpääkin hyvän näköinen että ei kait se lyö tyhjää sieltäkään. On vain pirun kalliita uudet osat.Mistähän saisi käytettyjä edullisesti.

Äänestä
  • merkkari oireili samalla lailla, alkoi lyödä tyhjää vähitellen. aluksi epäilin, että potkuri luistaa, on jo ties kuinka mones menossa. mutta, tarkemmin tutkittua ja hutkittua, näytti siltä, että perä on paskana, perä auki ja rattaat oli menossa muusiksi. uusi vanha perä romikselta ja taas pelittää. ja merkkari on vm -65, 20hp.

    Äänestä

  • Keltsussa myytiin vähän aika sitten varaosiksi 9.8hp mercurya turun suunnalla muistaakseni...
    Tosiaan uudet osat ovat kalliita, mutta ihmeen hyvin niitä saa kuintenkin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


punaraitaan kirjoitti:

tarttis löytää räjäytyskuvat.Onko tietoa mistä sais?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu