Typeryys huipussaan

Anonyymi-ap

Niinhän siinä kävi kuin odottaa saattoikin. Kaksi suurta, tyhmää ja ahnetta egoa eivät tule toimeen keskenään. Kysymys on tietenkin Trumpista ja Muskista. Riitelevät nyt kuin lapset hiekkalaatikolla. Miten typerää ja turhauttavaa. Tekevät itsestään, kansalaisistaan ja koko USAsta pellen, naurettavan , jonka uskottavuus on tipotiessään. Koko maailma nauraa kyseiselle ” sirkukselle” , joka USAssa on meneillään.

4

114

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Trumpin voitto oli hulluuden voitto. Ja nyt se konkretisoituu.

    • Anonyymi

      Ei kai kukaan enää tosissaan ota tätä USAn nykyistä hallintoa. Ovat yhtä tyhmiä kuin Siomen nykyinen hallitus. Onhan aatemaailmakin sama, joten eihän tuo ihme ole.

    • Anonyymi

      Onpas kummaa, kun Sirpa ja Teemu Selänne eivät kehu Trumpin toimia, fiksuutta ja aikaansaannoksia.
      Ennen vaaleja olivat suuna päänä kehumassa miten upea ihminen Trump on. Äänestivät Trumppia ja pilkkasivat muita, jotka olivat Trumppia vastaan.
      On hymy ja iva hyytynyt. Miksi näin ?
      Selänteet ovat kyllä yhtä tyhmää sakkia kuin Trumppikin. Sillä kyllä idiootti idiootin tuntee. Golfatkoit nyt siellä Floridassa ihan rauhassa. Ei Selänteitä täällä Suomessa kaivatakaan.

    • Anonyymi

      Luuletteko, tyhmyrit, että nuo kaksi ovat tosissaan?
      Kumpikin näyttelee parhaansa mukaan ja kumpikin nauraa partaansa!
      Pitävät maailmaa tyhmänä. Ja sitähän se onkin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      74
      2829
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2358
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2208
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      10
      2123
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1544
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1449
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1237
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1100
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1087
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1044
    Aihe