Nyt on kuitenkin ennustettu että Kiina valmistaa 75% koko maailman autokannasta 2030
BYD myy jo enemmän EVautoja Japanissa kuin Toyota.
Japanin sähköautomarkkinoilla vuonna 2024 BYD myi enemmän sähköautoja kuin Toyota. BYD myi 2 223 sähköautoa, kun taas Toyota myi 2 038, mikä merkitsee muutosta Japanin sähköautomarkkinoilla. Tämä tulos merkitsee merkittävää muutosta Japanin autoteollisuudessa ja korostaa kiinalaisten sähköautovalmistajien kasvavaa vaikutusvaltaa.
Miten velkaantunut Toyota saa tuotannon pysymään samalla tasolla jos Kiinan tuotantoa lisätään jatkuvasti.
Tämä on tietysti ongelma myös muille valmistajille.
Nyt viimestään pitää kysyä auttaako Urban Cruiser Toyotan myynin sähköautoissa nousuun?
Toyotan myynti on valtavalla tasolla
10
165
Vastaukset
- Anonyymi
Maailman myydyin henkilöauto vuonna 2024 (miljoonaa yksikköä)
Tesla Model Y 1,09
Toyota Corolla 1,08
Toyota RAV4 1,02
Ford F-sarja 0,9 - Anonyymi
Toyota ostaa tulevaisuudessa sähköautoja BYDiltä ja nykyäänkin heidän logolla myydään Subarun ja Suzukin tekemiä autoja Euroopassa kaikki Toyotan pakut tekee PSA.
- Anonyymi
Mikä ihmen PSA?
PSA eli prostataspesifinen antigeeni on eturauhassolujen tuottama proteiini, jonka pitoisuus mitataan verikokeella. PSA-arvo kertoo eturauhasen terveydestä, ja sitä käytetään eturauhassyövän ja -liikakasvun havaitsemiseen ja seurantaan - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä ihmen PSA?
PSA eli prostataspesifinen antigeeni on eturauhassolujen tuottama proteiini, jonka pitoisuus mitataan verikokeella. PSA-arvo kertoo eturauhasen terveydestä, ja sitä käytetään eturauhassyövän ja -liikakasvun havaitsemiseen ja seurantaanEtkö tiedä, ehkä kannattaa pysyä sellaisissa keskusteluissa joissa puhutaan helpommista ja yksinkertaisemmista asioista?
Autetaan sinua, http://www.autowiki.fi/index.php/Groupe_PSA - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etkö tiedä, ehkä kannattaa pysyä sellaisissa keskusteluissa joissa puhutaan helpommista ja yksinkertaisemmista asioista?
Autetaan sinua, http://www.autowiki.fi/index.php/Groupe_PSAJos nyt siirrytään nykyaikaan niin.
Stellantis valmistamassa pakettiautoja Toyotalle on tosiasia. Toyota Proace ja Proace City on kehitetty yhteistyössä Stellantiksen kanssa, ja Toyota Proace Max on myös Stellantiksen kanssa kehitetty.
PSA on jo historiaa. Stellantis N.V. on monikansallinen autonvalmistaja, joka perustettiin vuonna 2021 italialais-amerikkalaisen Fiat Chrysler Automobilesin (FCA) ja ranskalaisen PSA (Peugeot S.A.) -konsernin fuusioituessa. Yhtiön pääkonttori sijaitsee Hoofddorpissa, Alankomaissa.
- Anonyymi
Jos nyt siirrytään nykyaikaan niin.
Stellantis valmistamassa pakettiautoja Toyotalle on tosiasia. Toyota Proace ja Proace City on kehitetty yhteistyössä Stellantiksen kanssa, ja Toyota Proace Max on myös Stellantiksen kanssa kehitetty. - Anonyymi
EVauto on hyvä auto.
BYD on ja aika hyvä.- Anonyymi
Tämä on hyvä.
Xiaomi SU7: A Revolutionary EV Experience
- Anonyymi
Lissää Tojoja kiitos.
Kansa haluaa lisää Tojoja. - Anonyymi
Ketä kiinnostaa joku Toyotan myyntimäärät? Miten se vaikuttaa autoilijan elämään ja kun tiedämme, että Toyota on vain surkea kansa auto, niin ei mitään väliä tai merkitystä ihmisen elämälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110964
- 525240
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452453- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301251Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351186Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892