Vieläkö Linglongit ovat kelpoisia renkaita?

Anonyymi-ap

Mukava hinta joten aion ostaa. Pärjäsivät 2017 testissä, tuosta on jo hetki aikaa...
Eikö tuotekehittely vie noitakin eteenpäin?
Onko viimeaikaisia kokemuksia? Tuskin ovat huonoja ja normiajoon Suomen vauhteihin riittäviä.

17

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Linglongit soveltuvat hyvin Toyotien ominaisuuksille. Länsiautoihin niitä ei kannattane hankkia

      • Anonyymi

        Ei pidä ostaa mitään kiinalaista ja linglongit on kiinalaiset.


    • Anonyymi

      mitään kiinalaista ei pidä ostaa, ihan sama mikä on hinta. tuet sotaa jos ostat kiinalaista tavaraa.

      • Anonyymi

        TOTTA!!!


    • Anonyymi

      Surkeita renkaita, varsinkin kitkoina todella liukkaat.

    • Anonyymi

      Nyt kyse kesärenkaista greenmax hp010.
      Jotkut kehuneet ja rengasarvosteluissakin.
      Eikö täällä löydy ketään joka pitää rengasta hyvänä?

      Mieluiten haukutaan mut näitä saa kaksi sarjaa huippurenkaiden hinnalla.

      • Anonyymi

        Surkeita ovat usko jo. Laatu heittelee ja ovat sateella liukkaat.


      • Anonyymi

        Hyvät renkaat . Melko hiljaiset . Kuluvat ehkä hieman nopeammin kuin joku toinen .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvät renkaat . Melko hiljaiset . Kuluvat ehkä hieman nopeammin kuin joku toinen .

        Ja kulutuspinnan paksuus 6,0 mm eli kulumisvaraa 4,4 mm. Vaan kun ei wabhaan ranskikseeni saa ranskalaisia huippurenkaita ja Oulussa ei tarpeellista kokoa löydy muilta, niin oli pakko ostaa Linglongit. Olleet nyt alla 1000 km eikä moitteen sijaa. Tosin ei ole sattunut vesikelejä, mutta ainakin kuivalla toimivat OK.


    • Anonyymi

      LingLongit eivät ole koskaan olleet muuta kuin halpoja, ei koskaan kelvollisia, saati hyviä. Kyllä niillä pärjää jos autona on joku vanha Toyota ja ajot pyhässä kolmiossa, market-kirkko-terveyskeskus.

    • Anonyymi

      Hehheh :) Entäs tämä sitten testituloksista napattu:

      Pohjoisen kesän todellinen voittaja

      Suomen luotetuin autolehti kehui Linglongia varsinkin märkäpidosta ja erityisesti erinomaisista suorituksista Suomen kesässä hyvin yleisessä viileämmässä kelissä. Linglongin pito laski koko 18 renkaan testin vähiten testissä käytettyjen 15 C ja 5 C lämpötilojen välillä. Linglong onkin huipputurvallinen rengas myös Suomen viileissä keväissä ja syksyissä. Tekniikan Maailma lausui Linglongista seuraavaa: "Linglong kuului testin positiivisiin yllättäjiin. Se pitää erityisesti viileillä keleillä hyvin, ja rengas on myös helppo ja varma ajettava." (TM 5/2017)

      • Anonyymi

        Hei, nyt on vuosi 2025, mitä muuta ostat vertaamalla vuoden 2017 tuotetta vuoden 2025 tuotteisiin.

        Ja tuo tyypillistä halpisrenkaiden mainostyyliä, otetaan jostain vertailusta jonkun yksittäisen osa-alueen yksi positiivinen lause ja annetaan vaikutelma sen koskevan rengasta yleensäkin. Luepahan ensin se koko teksti, eiköhän lingpimpom ollut aika häntäpäässä vertailtavien joukossa...


    • Anonyymi

      Hyvää on tuo että koko sarja edulinen, voi helposti pitää autossa tuoreet gummit alla.
      Eiköhän tuotekehitys vie Lingguloitakin jonkin verran eteenpäin. Autokin jo vanha niin ei ole muukaan tekniikka vuodelta 2025 mutta ilmeisen hyvää ja turvallisuutta tossakin vehkeessä :)

      • Anonyymi

        Ei halpisvalmistajalla ole mitään tuotekehitystä, muuten kuin miten tehdään renkaat mahdollisimman halvalla ja ne eivät heti hajoa ja kulu olemattomiin, siinä kaikki.


    • Anonyymi

      Oikein hyvin toimii ja alla on MB tosin jo 10 vuotias kilometri hirmu.

    • Anonyymi

      Ostakee mitä ostatte. Minä hankin kesärenkaiksi Michelinit

    • Anonyymi

      Takseissa käytetään aivan yleisesti kiinalaisia kesärenkaita. Tuttu taxari kertoi niiden menettelevän aivan hyvin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisit vihdoin ymmärtää

      Kuinka hirviö mun silmissä olet/olette. Antaisitte mun vaan nyt olla, että palaudun tästä edes joskus.
      Ikävä
      22
      2624
    2. Onko yhtään

      Ikävä mua.
      Ikävä
      110
      1571
    3. Olipa kiva nähdä pitkästä aikaa

      Joku ihminen vaan kolahtaa! Ei sille voi mitään!
      Tunteet
      15
      1264
    4. Aitiopaikalle

      Kyllä se sinäkin vielä pääset seuraamaan oikein aitiopaikalta ;-)
      Ikävä
      244
      1248
    5. Keskisarjan puheet olivat ihmisarvoa alentavia

      Purra ilmoitti Lauantai-aamuohjelmassa hyväksyvänsä Keskisarjan puheet. Orpon ilmoitus tänään: "Yksikään hallituspuolue
      70 plus
      163
      1114
    6. Ulkomaalainen yrittäjä

      Minkäs alan yrittäjä tämä herrasmies on/oli? Poliisi epäilee varkautelaista 44-vuotiasta miestä entisen puolisonsa murh
      Varkaus
      17
      999
    7. Kannattaako omaan intuitioon luottaa

      Kun minulla on tunne, että se mies tykkää minusta yhtä paljon kuin minä hänestä? Siksi olen näin kauan tätä kaipaamista
      Ikävä
      67
      913
    8. En tiedä sinusta

      Mutta minä kaipaan sitä meidän välillä vuosia sitten käytyä "säpinää". Edellytykset oli vaikka mihin, varsinkin kun olet
      Ikävä
      25
      852
    9. Olen niiiin vihainen sille naiselle...

      Ymmärrän todellakin sua, jos koet joskus olevasi sodan keskellä. OMG. Anna sun kaikki kestää. Tsemppiä 🙏
      Suhteet
      15
      819
    10. Onko täällä näkijää?

      Olisi yksi kysymys.
      Ikävä
      77
      779
    Aihe