Meillä naapurin kanssa tuli kylvöt viikolla tehtyä. Nyt sitten vaan kesällä pieniä huoltotöitä maatalouskoneisiin. Muuten lomailua niittotöihin asti, kiitos EU-tuet 😊 Harmi, kun naapurilla niin monta lasta ja pieniä vielä, että ei voi hirveesti keitota yhdessä, vaikka hänellä nainenkin siinä on. Itekseen tässä tiputtelen. Mitäs mieltä olette?
Kylvöt loppu tältä vuodelta
5
484
Vastaukset
- Anonyymi
Perkele, kohta joutuu niittotyöt aloittamaan. No onneksi omalla pellolla ei ole niin justiinsa, että onko promullet nollassa. Lähti kesälomal vähä hallinnast taas toi alkoholin käyttö. No talveen mennes, ku lopettaa, niin voi traktoril hoitaa noit lumihommii teil.
- Anonyymi
Mellä Nousiaisissako tenukeppejä??
- Anonyymi
Vai, että niittotöitä. Kyllä me muut olemme tehneet jo puintihommia. Opettele työtön Kelapunikki ensi vuodeksi edes oikea terminologia.
- Anonyymi
Niittotöitä tarkoitin, pienessä hönössä meni sanat seksisin. Töytyy tält päivält nyt lopetella ja kävellä pelln poikki, ku sen verra täs töide lomsd ottanu, ettei vaa ajs pihas mihinkäö päin. Huome taas päivä us ja niittötyöt jstkuu, että sss tehtyö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648