Meillä naapurin kanssa tuli kylvöt viikolla tehtyä. Nyt sitten vaan kesällä pieniä huoltotöitä maatalouskoneisiin. Muuten lomailua niittotöihin asti, kiitos EU-tuet 😊 Harmi, kun naapurilla niin monta lasta ja pieniä vielä, että ei voi hirveesti keitota yhdessä, vaikka hänellä nainenkin siinä on. Itekseen tässä tiputtelen. Mitäs mieltä olette?
Kylvöt loppu tältä vuodelta
Anonyymi-ap
4502
1Äänestä
Vastaukset 4
Vanhimmat
Perkele, kohta joutuu niittotyöt aloittamaan. No onneksi omalla pellolla ei ole niin justiinsa, että onko promullet nollassa. Lähti kesälomal vähä hallinnast taas toi alkoholin käyttö. No talveen mennes, ku lopettaa, niin voi traktoril hoitaa noit lumihommii teil.
Mellä Nousiaisissako tenukeppejä??
Vai, että niittotöitä. Kyllä me muut olemme tehneet jo puintihommia. Opettele työtön Kelapunikki ensi vuodeksi edes oikea terminologia.
Niittotöitä tarkoitin, pienessä hönössä meni sanat seksisin. Töytyy tält päivält nyt lopetella ja kävellä pelln poikki, ku sen verra täs töide lomsd ottanu, ettei vaa ajs pihas mihinkäö päin. Huome taas päivä us ja niittötyöt jstkuu, että sss tehtyö.