Ei kun vaan nyt perheen kanssa ulos

että kaikki näkevät perheesi muuallakin kuin netissä. Kun liikkuu huhuja että elät nettielämää ja perheesi on mielikuvitusperhe. Kukaan ei ole nähnyt koskaan missään sinua perheesi kanssa. Nyt ulos ja perheen kanssa
4203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mä leikin tommosia sillon lapsena. Aikuisena sit todellisuus olikin tarua karumpaa.

Äänestä

Johan on huhut.

Äänestä

Aika faktaa on että näen avaruusolioita. Nähnyt monta kertaa.

Äänestä

Meillä sama pomo ollut yli 20 vuotta eikä kukaan koskaan ole nähnyt hänen perhettään muualla kuin nettissä. Normaaistahan pomot esittelevät perheensä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

että kaikki näkevät perheesi muuallakin kuin netissä. Kun liikkuu huhuja että elät nettielämää ja perheesi on mielikuvitusperhe. Kukaan ei ole nähnyt koskaan missään sinua perheesi kanssa. Nyt ulos ja perheen kanssa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu