Purra on pettänyt äänestäjänsä

Entisen PS kannattajan vuodatus:

Rikkaille taloudellista porkkanaa, köyhille ja duunareille raippoja. Oikeudenmukaisuudesta ei ole merkkejäkään.

Purra on vienyt, myös perussuomalaisia äänestäneitä, kaikkein tärkeimmän eli luottamuksen omaan tulevaisuuteen.

Kokoomuksen apupuolueen kannatus ei lähde enään oleellisesti nousemaan, pikemmin toisin päin.

Tarkoittaa luottamus on menetetty, ei perussuomalaisia tulla koskaan näkymään minkäänlaisissa hallituskokoonpanossa.
10113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Perussuomalaisten kannatus on niin kovassa pudotuksessa, ettei sitä
mikään enää pelasta.

Äänestä

Persuselitys: Kun kodistaan persujen toimesta häädetty lapsi itkee leipäjonossa, se ei johdu nälästä, vaan siitä, että viestinnässä on vika.

Äänestä

Lintmaaniset valtiososialistiset vaativat

Matujen elintasoa nostettava jakamalla verotulot heille sosiaalitukena

Muuten Suomi ei selviä

Äänestä

Missä on valtion velanoton pysäyttäminen ja missä on ne satatuhatta uutta työllistä?
Perussuomalaiset ovat osoittautuneet täysin katastrofaaliseksi hallituspuolueeksi, joutavanpäiväiseksi roskajoukoksi.

Äänestä

Persut ovat dynaamisia totuudenmuuntelijoita.

Äänestä

Hallitus esittää tuntuvia tiukennuksia pysyviin oleskelulupiin, sisäministeriö kertoo tiedotteessaan. Pysyvän oleskeluluvan saaminen vaatii jatkossa aiemman neljän vuoden sijaan vähintään kuuden vuoden yhtäjaksoista oleskeluaikaa.

Lakimuutosta käsittelevän hallintovaliokunnan jäsen perussuomalaisten kansanedustaja Joakim Vigelius pitää esitystä välttämättömänä.

Äänestä

Orpo on kyllä niin ahne, että kyllä se vielä munaisi itsensä,
mutta entä muut puolueet ?

Äänestä

Persuhallitus hyökkää avoimesti demokratiaa vastaan. Suomi ei ole enää
oikeusvaltio. Ei ihmisoikeusvaltio. Suomi on ylimielisten ministerien
diktatuuri.

Äänestä
  • Sopiiko niistä yksikään ministeriksi ? Rasismi ei ainakaan pätevöitä ministeriksi
    ja niitä on koko PS eikä Kokoomuskaan kannata kansainvälistä suojelua,
    vaan inhoaa sitä yhdessä PS:n kanssa, voi lukea Vanhasen uudesta kirjasta,
    muistelmista koskien Marinin hallituksen aikaa, jossa hän oli ministeri ja
    oli myös puhemies.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Entisen PS kannattajan vuodatus:

Rikkaille taloudellista porkkanaa, köyhille ja duunareille raippoja. Oikeudenmukaisuudesta ei ole merkkejäkään.

Purra on vienyt, myös perussuomalaisia äänestäneitä, kaikkein tärkeimmän eli luottamuksen omaan tulevaisuuteen.

Kokoomuksen apupuolueen kannatus ei lähde enään oleellisesti nousemaan, pikemmin toisin päin.

Tarkoittaa luottamus on menetetty, ei perussuomalaisia tulla koskaan näkymään minkäänlaisissa hallituskokoonpanossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu