Välillä tuntuu, että tämä on vain harhaa, palstaharhaa. Sitten muistan sinun silmäsi, ne eivät valehtele. Välillämme on esteitä. Mutta luulen, että suurin este on se, että sinä pelkäät. Pelkäät rakkautta. Pelkäät sitä, kun joku näkee suoraan sieluusi. Et ole vielä valmis siihen.
Hyvää huomenta miehelle
Anonyymi-ap
19476
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei ne valehtele. En voi unohtaa naisen silmiä ja sitä tuijottelukisaa. Se oli ihanaa aikaa. Harmi, että se jäi siihen. Minusta kai se johtui. Olen tosiaan niin varovainen, etten vain pilaa sitä, mitä on jo saatu aikaan. m>n
On hyvä olla varovainen, ettei mikään mee pieleen...🤗
Sivusta.
Voi miten alentuvasti kirjoitettu.
No anna ny hyvä ihminen palstaäijän ”anaalisoida”itseään
Sellasia ne maalla asuvat miehet. Alentuvia aina, varsinkin naisia kohtaan.
Minkälainen mies on kyseessä ja miten olette olleet yhteydessä.
Hänen työnsä kautta.
Naisen työpaikka olisi sopinut omaan tilanteeseen.
Hyvää jatkoa jokatapauksessa.
Kiitos samoin.
Sivusta pakko sanoa, että minäkin tapasin miehen hänen työnsä kautta, mutta ei minulta tämä. En haluaisi, että hän kuvittelisi minun kirjoittavan tällaisia.
Ei tää oo multakaan. Me kyllä pelätään molemmat. On vaikeeta tasapainoilla sen välillä et haluaa säilyttää välit ja sen, että tykkään toisesta.
nainen sivusta
Niinhän se on. Vaikka haluais ottaa toisen syliin ja suudella. m>n
Tekisitpä niin, haluaisin myös. n>m
Se jää nähtäväksi. Että yleensä tavataan uudelleen. m>n
Ei multa
En pelkää, mutta joskus on vaan järkevämpää antaa olla. Katseilla ei rakenneta tulevaisuutta, se on ehkä ainoa konkreettinen asia mitä olen oppinut. Etkä suinkaan ole ainoa joka on samalla tavalla katsonut. Voidaan katsella jatkossakin, mutta älä odota että se yksistään johtaa pidemmälle. Sitten kun oikea katsoo, eikä etenemiselle ole esteitä, toimin.
Nyt mun sydän särky.
Sivusta