Tämän kaiken suuren ja mahtavan Johanna Tukiaisen aiheuttaman huuman keskellä muistuttaisin lieksalaisia huomisen suurtapahtumasta, eli kaikkein luotettavimpien profeettain antaman tiedon mukaisesti ylöstempaus kohti taivaan iloja tapahtuu täydellisellä varmuudella 9.6.2025 🚀 Tämä varmaankin liittyy vahvasti jollain tavalla Tuksun saapumiseen paikkakunnalle, sillä onhan hän tunnetusti erityisen hurskas ja taivaalliseen Herraan uskova yksilö, jos ken!
Muistutus huomenna tapahtuvasta!
Anonyymi-ap
15241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ylöstempauksessa Herra tulee ilmaan ylös pilviin vastaanottamaan teitä. Hänen jalkansa eivät kosketa maahan. Hän vastaanottaa ihmiset taivaalla. Pyhät kuolleet nousevat haudoistaan ja saavat kirkastetut ruumiit ja heidän sielunsa, joiden kanssa Messias tulee Taivaasta menevät heidän ikuiseen kirkastettuun ruumiiseensa ja he kohtaavat Herran ilmassa, pilvissä, taivaalla.
Tuksun tarjonnat ruumiin ja hengen antimia.
Erityisen RUNSAISTA ruumiin ja hengen antimista.
Lieksan lehden valpas toimittaja paikalla!
https://aijaa.com/ohWuO7
Miksi ihmisiä pitää ylipäätään tempoa yhtään mihinkään? Varmaan aika sotku tulee, kun kalmotkin revitään haudoistaan.
Eikö tän pelastushommelin voisi fiksumminkin järjestää? 🤔
Lieksassa mennään eri tekniikalla. Joka päivä lähtee rekkakuormallinen pelastuneita taivaan iloihin.
Lieksalaiset mössätään biojätteek.... bioöljyksi? 😵
Tuleeko Jouko Piho feettaamaan? Sehän kuuluu Tuksun kavereihin.
Taisipä tulla yhteistyölle loppu. Lieneekö rouva Tukiainen ollut liian pyhä, joten Piholle tuli kademieli. Mitenkä ihmeessä ne nyt tuolla lailla käyttäytyivät, kaksi erittäin tervehenkistä älykköä?🤔
"Ensinnäkin Johanna Tukiainen ei ollut tavatessamme selvin päin, vaan lääkkeiden ja alkoholin vaikutuksen alainen, kuin sumussa, hitaasti puhuen ja samaa jatkuvasti toistaen.
Olin hyvin pettynyt, koska hän oli luvannut minulle täysraittiutta, koska olin asettanut hänelle yhteistyön ehdoksi, että hän jättää alkoholin kokonaan.
Toiseksi Johanna Tukiainen oli aivan liian seksikkäästi pukeutunut tilanteessa, jossa oli tarkoitus puhua tulevasta hengellisestä kokouskiertueesta.
Johannalla oli erittäin avokaulainen rinnat paljastava pusero, mitä ihmettelin, koska Johanna oli aikaisemmin kirjoittanut julkisesti, että hän alkaisi käyttää peittävämpiä asuja.
Koin Johannan pukeutumisen täysin sopimattomaksi.
Kolmanneksi Johanna Tukiainen lähenteli ja kosketteli minua useasti runsaan tunnin kestäneen keskustelun aikana. En vastannut Johannan hiplailuihin mitenkään, mutta oloni oli hyvin epämukava ja samalla ihmettelevä."👈 Tämäkin vielä!
"... Johannan hiplailuihin..." Tämäkin vielä! :D
Lisään vielä, että tuo on kyllä yksi muutenkin hulvattoman saagan hassuimpia juonenkäänteitä tuo Pihon kertomus ahdisteltavana olosta!
Ihmetellä tosin täytyy, että jos runsaan tunnin rupattelun aikana miespoloinen on useasti ei-toivotun hiplailun ja suoranaisen lähentelyn kohteena, niin luulisi, että sille pistäisi vähän jämäkämmin stopin. Käy mielessä, että eikö ole ukkomies heti paikalla niin tomerasti ärähtänytkään, että nyt nainen näpit kuriin ja vähän äkkiä!!1!!1!!!1
Jo vain. Piho on milloin minkinlaisen ahdistelun kohteena. Outo tie -kirjassaan Piho kirjoittaa ostaneensa Helsingin rautatieaseman kioskista pornolehden ja menneen sen kanssa sitten aseman vessaan runkkaamaan.😆 Että sellainen ahdistelija sillä kertaa iski kimppuun.
Eikä! :D :D :D
Tekiköhän hengenmies siis uhrautuvasti empiiristä tutkimusta siitä, että millaistakohan törkyä ja täysin suoraan luokatonta, miltei demonista journalismia sitä syntisille kaupustellaankaan.
Herra laittoi herra Pihon koetukselle kiusauksen kestämisessä, mutta Piho lankesi. Sen tähden Herra ei asettanutkaan Pihoa Suomen presidentin virkaan, vaikka oli niin ilmoittanut aikaisemmin Pihon pään sisäisen äänen kautta!
Piho: Sain v. 2013 sisimpääni sanat: "You are the leader of Finland (Sinä olet Suomen johtaja).”
Se on sitten ylösnosto eli tempauspäivä käsillä! Ilmoituksia havainnoista pyydetään tilastointia varten! Tosin epäilen vahvasti ettei yhdelläkään lieksalaisella ole kelpuutusta taivaan iloihin!