Miksi haukutaan hulluksi tai sekopääksi

Anonyymi-ap

Kas niin.. kuten otsikko kertoo niin saan jatkuvasti niskaani syytöksiä ja jopa muutaman lasun kun en hoida sairauttani.
Minulla on sukurasitteena hyperkolesteroli (viimeinen mittaus yhteiskolesteroli 10,4) sekä verenpaine. Myös sydämen ja aortan yhdyskohdan rakenteellinen feilu joka altistaa edellämainittujen asioiden kanssa äkkikuolemalle. Suvun miehet ovat kuolleet hoitamattomana tähän noin 50-55v ikäisinä. Tiedän tapauksia joissa tehty isompia kirurgisia korjauksia ja elinikä edelleen käynnissä.
Itse en halua syödä lääkkeitä. En urheilu enkä lääkärin höpinöistä välitä. Säästän kaikki näihin menevät rahat lapsilleni rahastoihin sekä minulla on hyvä henkivakuutus.
Näistä syistä minua haukutaan ja arvostellaan että en muka arvosta lapsiani. Päinvastoin. Juuri heidän tulevaisuutta tässä ajattelen. Lapset ovat jo kohta isoja niin raha auttaa eteenpäin elämässä. Ihme touhua.

0

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ikävöin sinua kokoyön!

        En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
        Ikävä
        53
        3876
      2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

        https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
        Kalajoki
        90
        2276
      3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

        Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
        Tunteet
        45
        1922
      4. Älä mahdollisesti ota itseesi

        En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
        Ikävä
        22
        1753
      5. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

        Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
        Ikävä
        28
        1506
      6. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

        Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
        Kalajoki
        23
        1440
      7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

        Oliko mökkiläinen taas?
        Hyrynsalmi
        15
        1142
      8. Metsästysmökki

        Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
        Kuhmo
        31
        1108
      9. Mitä sinä mietit

        Mies?
        Ikävä
        106
        1033
      10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

        Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
        Perussuomalaiset
        79
        1022
      Aihe