Varjobilviä paratiisissa

On kauheaa miten Aimoja kohdellaan Thaimaassa. Aimo palasikin suomeen jo anoen turva paikkaa.
Aimot pakotetaan Thaimaassa asumaan kaato paikalla missä ihmiset elää kuin siat vatukossa. Viemärin kannen päällä kun patajalla aikansa seisoskelee ja nuuskuttelee nenällään, niin siellä haisee ihan selvästi viemärikakka.
Haisee vaan ja putkistot syöksee vuosi kymmeniä ulosteita suoraan lasten uima-altaaseen rottien järsiessä heidän pieniä karvaisia jalkojaan.

Verenhimoiset hierojat saalisti Aimoa hampaat irvessä kuin suurriistaa myrkkyineen! Siitä on tullut heille kansan huvi ja kansallis urheilua paratiisissa.
Mitä myrkytetympi farangi niin sitä parempi hierojien mieli! Puistoihin on ikäraja, koska infra on vaarallinen kuin afganistanin vuorilla hallituksen joukkoja pakenevan sissin elämä. Verhoa kun raottaa niin siinä on heti mopo kolari jossa verinen mopomies lentää kaaressa kuin päätön kana ja kukaan ei välitä. Aimo meni sinne aina tarkkailemaan tilannetta onneksi.

Massa turismista haaveilu on korkea aika lopettaa, sillä intialainen perhe syö eväitä rannalla ja ollaan niin olevinaan sitten luonto retkellä. Intiasta on tuotu massaman kurri pita leivällä ja sitä ahmitaan röyhkeästi hymyillen.
Aimo oli menossa Ilen baarissa vessaan, mutta pöntön kansi oli teipattu kiinni.
Aimo sai pissaa pidätellessään ryyppyputken tulehduksen ja malarian. Aimo kertoi että Finnairikin meni lakkoon kun eivät halua enää lentää thaimaaseen.

Pattajan kaato paikalla paikalliset niilo ylivainiot, nuo kahden viikon miljonäärit kaatavat maksu kaato naisia kuin viljaa kolmella kympillä. Aimo ei löytänyt omaa huonettaan pattajalla ja pyysi möreällä äänellä puhuvan oppaan auttamaan aimo perille, niin vartijat eivät laskeneet opasta gondooliin.
Siellä Aimo sitten harhaili yksin käytävillä oviin koputellen ressukka... Aimo oli silloin vielä vasta 59 vuotias pojan hupakko.

8

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitähän tämänkin avauksen tekijän päässä tarkalleen ottaen liikkuu.

      • Anonyymi

        Totta joka sana. Senssun matkailukertomukset on ihan parhaita.


      • Anonyymi

        Ei tasan tarkkaan mitään. Aivokuollut selvästi, päänsä juonut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei tasan tarkkaan mitään. Aivokuollut selvästi, päänsä juonut.

        Nuo aloituksen tarinat on kertonut ominaan eräs Pusunen.. eiku Pasanen! Näyttää olevan oikeasti Aimon tarinoita, jotka ryökäle olet mennyt kopioittemaan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei tasan tarkkaan mitään. Aivokuollut selvästi, päänsä juonut.

        Posson hanur'ssa liikkuu Pupen peukku.


      • Anonyymi

        Aimo sai pissaa pidätellessään pissatulehduksen, ainakin...


    • Anonyymi

      Niilo-Ylivainiosta on tehty punk-henkinen laulu jo vuonna 1978 "Nipa". Suomen kovimpia kaatajia kautta aikojen.
      Niilo oli iloinen saarnamies, joka puheli mukavia lämminhenkisiä tarinoita ja oli etenkin naisten suosikki ja sai vielä kelpo korvauksen työstään. Muistan kuinka meidänkin mutsi ihaili häntä vaikka tavallisia ev lutteja oltiinkin eikä kovinkaan uskovaisia. Kaatamisesta ollaan montaa mieltä, että kaatuivatko ihmiset tönäisystä vaiko hengen voimasta, mutta kieliäkin siellä mölistiin kuten laulussa kerrotaan.

      Jeesuksella naistenmiehenä
      Valtava on suksee
      Kun kaikki vanhanpiian rehjakkeet
      Turvaa Jeesukseen
      Sillä Jeesus armahtaa vanhojapiikoja
      Joilla ei muuten oo ollukkaan miehiä liikoja

      Mutta vanhatpiiat kuunnelkaa
      Uutinen ylimainio
      Lapualta tulee jotain parempaa
      Kyllä näin on
      Sieltä tulee oikea elävä mies, miehinen ja karvanen
      Joka vanhoja ämmia kastelee nimeen Jeesuksen

      Kyöpelinvuori on nykyään out
      Ja Yli-mainio on in
      Kun kaikki vanhatpiiat painaa
      Lapualle seuroihin
      Siellä yhdessä kadutaan syntejä tekemättömiä
      Ja pian niin pahasti seotaan, että puhutaan kieliä
      https://www.youtube.com/watch?v=wuvYyku58kA&ab_channel=riparapa

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      72
      4384
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      100
      3830
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3509
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3110
    5. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      40
      2598
    6. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2519
    7. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      22
      2312
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      1966
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      15
      1732
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      34
      1691
    Aihe