Mitä ootte mieltä?pönäköitä ukkoja goretexeissa ja nahkoissa. Elävät nuoruuttaan? Hienot uudet kiiltävät pyörät ja härpäkkeet. Ja kyllä olen kade kun itsellä alkoholisoituneena keski-ikäisenä ei tahdo rahat riittää ruokaan.
Sataman motoristit
3
251
Vastaukset
- Anonyymi
Moottoripyöräily on kiva harrastus. Keski-ikäiset ukot on usein vähän pönäköitä. Kateus on katoamaton ja uusiutuva luonnonvara. Alkoholismi on huono asia, menee terveys ja rahat. Korkki kiinni ja töihin, vielä voit muuttaa loppu elämäsi...ostaa vaikka sen moottoripyörän tai asuntoauton ja pönöttää muiden ukkojen kanssa jossain leirintäalueella höpöttelemässä. Itelläni on mp ja vene, sitten jos joskus pääsen eläkkeelle niin vaihdan ne asuntoautoon.
Siinä mielipiteitä. - Anonyymi
Kiva juttu, voi tehdä elmällään niin kun haluaa, ajaa prätkällä ukkona tai jouda ittensä tärviölle ja syytellä Sannaa.
- Anonyymi
Nyt kun oli cityravit ja hevoset täällä nii tarvitaan myös kaksipyöräkilpailu. Satama Gp. Katurata-ajot Imatran malliin. Satamatietä Pallon liikenneympyrään ja Taipalsaarentietä takas. Olis ihan mahtava rata mutkineen ja pikkusuorineen. Hupaisimmassa tapauksessa mutkan pitkäksi ajamalla lentää Saimaaseen. Ajot vois olla monipäiväiset aika-ajoineen ja oheen viritellä muutakin tapahtumaa. Rokkia Linnoitukseen jne. Punk musiikki sopis teemaan kuin nyrkki vittuilijan silmään. Olutfestaria, Kalja ja Kebab kojua pilvin pimein. Pönäkkänä alkoholisoituneen ukkona seuraisin tätä mielummin ku raahustaisin Imatralle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163481
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit212432En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321985- 181891
- 821868
- 261592
- 291450
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361437Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91394Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111334