Hei, tarkoitus on tehdä rintamamiestaloon ylä- ja 1 kerrokseen vesikiertoinen lattialämmitys. Mistä saisi tietoa onko nämä 13-16 mm uretaanipohjaiset saneerauslevyt käytössä hyviä? Kipsivaluun verrattuna mietityttää se että kun vesiputki tulee suoraan laminaatin alle niin tunteeko sen jalassa? Kipsivalussa on se 2-3 cm vala putken päällä jolloin lämmön pitäisi jakautua tasaisemmin. Lähinnä yläkerran teko kipsillä arveluttaa, painon ja kantavuuden vuoksi.
Kipsivalu vs uretaanilevyt saneerauskohteessa
3
230
Vastaukset
- Anonyymi
"Onni suosii kokeilijaa?" Raskas valurakenne tasoittanee lämpöä. Toinen lähestymistapa voisi olla lämpöä johtava kerros lattialämmityksen ja lattiamateriaalin välillä.
"Kokeilija" ehkä hyödyntäisi kupariteippiä ja/tai vahvaa alumiinifoliota, kevyen tasalämpimän metallikerroksen kyhäämiseksi lattian alle.
Halvinta kupariteippiä lienevät "etanateipit". Lidlin Parkside 5cm x 10m rulla n. 10€, referenssiksi. Keittiön pöydän laboratorion koejärjestelyllä voinee tuomita ajatuksen, tahi ei. - Anonyymi
Kaben lattiassa on nestekiertoinen lattialämmitys ja foam-eristys. Netistä löytyy rakennevideo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678