https://www.lieksanlehti.fi/paikalliset/8592235
Sillä lailla sitä vuokralainen Lieksassa. Olisikohan tottunut asustelemaan pulipenkillä ja toteutti tapaansa sitten ihan oikeassa asunnossa.
Vuokralainen jätti jälkeensä ikävän siivon "Ainakin parin tuhannen euron tappio tuli"
12
398
Vastaukset
- Anonyymi
Tiijä miten hyvä uuninpankko ois mäjötellä työttömille vätkylöille tuossa talossa. Tais tuo vuokralaine kuuluu siihe sakkiin.
- Anonyymi
Varmaan 9€ porukkaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmaan 9€ porukkaa
Kaikenlaisia sikoja sitä on? Tärvelevät toisten omaisuutta. Oikeita paskiaisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikenlaisia sikoja sitä on? Tärvelevät toisten omaisuutta. Oikeita paskiaisia.
Normi meininkiä nykyään elämäntaidot hukassa ei osata enää pitää kämppää siistinä
- Anonyymi
Kyllä nuo pankkoakatkin osaa jos katsoitte itapäivälehtiä viimeviikolla? Muutaman akan asunnolle olisi jäänyt kaatopsikkakinn toiseksi, ihan jumalaton siivo oli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä nuo pankkoakatkin osaa jos katsoitte itapäivälehtiä viimeviikolla? Muutaman akan asunnolle olisi jäänyt kaatopsikkakinn toiseksi, ihan jumalaton siivo oli.
Osaa osaa, mutta eiköhän suurin osa sioista ole miespuolisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikenlaisia sikoja sitä on? Tärvelevät toisten omaisuutta. Oikeita paskiaisia.
Siat joutaisivat mennä metsikköön asumaan sitä se on elämänhallinta ei ole kohdallaan kuntouttavassa työtoiminnassa opetetaan elämänhallintaan
- Anonyymi
Nimiä kehiin niin tietävät kaikki keille pultsareille ei kannata vuokrata talojaan.
- Anonyymi
Se oli työtön voittaja. Hyvä olisi tehdä musta lista noista. Ei ole ainoa. Muistakaa takuuvuokra ja luottotiedot. Ei nykyisin ole luottamista. Myös kaveripiiri kertoo paljon.
- Anonyymi
Samanlaiselta rojukasalta ja vielä pahemmalta näyttää monen paikallisen asukkaan omat nurkat ja pihamaat. Elämänhallintataitoja ei ole vanhemmassa väestössäkään.
- Anonyymi
Ei tältä sentään viljelmiä löytynyt. Niitäkin aina muutama vuodessa.
- Anonyymi
Älkää hyvät ihmiset vuokratko näille "ei koskaan olleet töissä' ali-ihmisille. Näden älyllinen taso kuin ameeboilla. Sinällänsä ihme että osaavat itse ostaa Pirkka oluetkaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu832052Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä
Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu3951831- 591818
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1691475Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle681364Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1101360Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä751327- 671253
Kuljettajasi oy konkurssi?!
Tuliko ahnehdittua liikaa,menikö tämä kuljettajasi oy taksit siis konkurssiin?141123KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin1011107