Toyota Kaivokselan huollon alamäki

Anonyymi-ap

Harmistuneena joutuu toteamaan, että Kaivokselan huoltopalvelut ovat huonontuneet. Liekö huono johtamiskulttuuri vai mikä, mutta tiskin huoltoneuvojista pätevimmät ja pitkäaikaisimmat -mutta eivät eläkeikäiset- ovat lähteneet. Nyt on vajaa miehitys ja isot jonot aamusta tiskille. Huoltoaikoja saa vasta pitkän aja päähän. Puhelimeen eivät vastaa. Meileihin ei enää vastata, aiemmin kyllä. Hinnat ovat nousseet kovaa ja rengashotellin hinta nousee joka puolivuotis-kaudeksi 10 eur kerralla. Takuuvikojen metsästys on heikkoa. Juttuja selitellään ja ei muka löydetä mitään ongelmaa. Pyörien tasapainotuksessa on naarmutettu vanteisiin keskiön lähettyville pyöreät hankausjäljet, varmaan tulleet koneesta, eikä asiaa korvata.

Onko tämä nykyisin arkea muissakin merkkihuolloissa, vai onko kyse yhden firman alamäestä?

2

200

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On muissakin. Erikoinen ala että auton omistaja maksaa aina, oli työ tehty tai ei.

      Vaatisi lainsäädännön että rahaa ei siirry asiakkaalta jos hän eri mieltä onnistuiko korjaus. Tärkeää olisi tuo lainsäädäntö, tärkeämpi kuin sähköpotkulautojen lainsäädäntö jonka muutos vei viikon vai muutaman?

      Alkaisi firmojen omistajat kehittämään toimintaa parempaan suuntaan kun rahaa ei tule mutta palkat ja muut kulut pitäisi maksaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1399
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      831
    3. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      800
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      66
      755
    5. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      92
      755
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      158
      695
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      679
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      612
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      611
    Aihe