ei oo ihme jos kunnan väkiluku laskee kun siitosikäiset tyypit ajelee öisin kaljapakkien ja aseiden kanssa metsäautoteillä ja jahtaavat karhuja ynnä muita elukoita.
ottasivat edes eukot mukaan ja harrastaisivat samalla hupailuja....
väestönmäärä
6
482
Vastaukset
- Anonyymi
Sehän on kaikkien etu, jos väkiluku laskee. Nykyisetkin joutuu yhteiskunta elättämään pystyyn. Valtion avustuksilla pelaa koko kunta.
- Anonyymi
ompaha puuttinilla vähempi tappotyötä
- Anonyymi
Lisääntymis iässä olevat jotka ei ole yhteiskunnan elätettävinä lähtevät jostakin syystä pois kärsämäeltä. Kunnan väkimäärän vähenemistä on tosin jonkin verran korjattu haalimalla muualta kärsämäelle yhteiskunnan elätettäviä.
- Anonyymi
muualla suomesa on eläinten rauhotusaika,ei kärsämäelä.
- Anonyymi
onhan nämä nuoret nulkit säälittäviä luusereita ja pelkureita kun eivät uskalla ajella kajaani-kokkola tiellä tai nelostiellä vaan menevät häiriköimään nukkuvia ihmisiä monessakin paikassa.
päivisin sitten korsataan että öisin jaksetaan riehua.
tuollaisista hyypiöistä ei koskaan tule mitään muuta kuin kunnan elättejä.
työelämään heistä ei ole.- Anonyymi
tulee vielä semmonen pläjäys jota tää kylä ei oo nähny.
sitten ollaan kirkossa itkemässä ja veisaamassa virsiä ja sanotaan miten hyviä ja kunnon poikia tai tyttöjä olivat....
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 948201
- 403942
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241400
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html351282Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,321132Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121030Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797