Kuka valtuutetuista tahtoo sotkamoon tätä hulluutta??!
Ylpeysliputusta Sotkamoon
19
1043
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä tasa-arvoisuus on tärkeä asia.
- Anonyymi
"Tasaarvoisuus" Kerroppas mitkä oikeudet näiltä, sateenkaari ihmisiltä puuttuu?? Missä on se, eriarvoisuus??
- Anonyymi
Aloittaja lienee perehtynyt aiheeseen ja kykenee perustelemaan kantansa.
- Anonyymi
Hyvä että tämä saadaan tännekin tankoihin.
- Anonyymi
Lippu liehumaan!!!
- Anonyymi
Sinimustalippu.
t. Sotkamon Persut
- Anonyymi
Ei! Vaan suomen lippu. Ei mitään, vassari ideologiaa ajavaa, terrori lippua.
- Anonyymi
Samaa kirjoitti lehden uutisen kommentoinnissa vassarivaltuutettu. Miten tää nyt oikein menee?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa kirjoitti lehden uutisen kommentoinnissa vassarivaltuutettu. Miten tää nyt oikein menee?
Hän (Pertti) uskalsi sentään ilmaista kantansa. Olen samaa mieltä Pertin kanssa siitä, ettei kunnan ja koulujen lipputankoihin nostella Pridelippuja.
- Anonyymi
Kas kun ei Israelin lippua nosteta.
- Anonyymi
No nostetaan sitten, palestiinan lippu. Hitto! Samahan tuo on jo suoraan nostaa, kalifaatin tai isisi:n lippu.
- Anonyymi
Tai sitten pääsylippu :D
- Anonyymi
Tai merirosvolippu.
- Anonyymi
Ei tule prideliputusta. Kannatusta ei ole oikealla, eikä vasemmalla ja vihreitä ei onneksi valtuustossa ole.
- Anonyymi
Vasemmiston valtuutetun kananotto oli kyllä yllätys. Sama mieltä hänen kanssaan.
- Anonyymi
Eikö S. Kilpeläinenkään kannata!?? Yleensä saa äänensä kuuluviin, jos sillä saa huomiota osakseen.
- Anonyymi
Terrafame areenalle lippu?
- Anonyymi
Antaa vaan hesalaisten pitää ihan ominaan nuo pridet. Hirveen sotkun ja roskamäärän jättäneet Kaivopuistoon. Siitä päättelen, että roskasakkia ovat.
Vielä noille lippuja! - Anonyymi00021
upp
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie572543Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492315Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22302Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722223Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut512072Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372027HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363981765Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1081706Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt221589Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241524