Sinimustien kannatuskortteihin ja moni sinimusta on vaaleissa mennyt läpi
Perussuomalaisten listoilta.
https://yle.fi/a/74-20167106
Perussuomalaiset on kirjotelleen nimiään
19
167
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän persutkin joukolla allekirjoittivat niitä sinimustan kannatuskortteja jo edellisellä kerralla.
- Anonyymi
Onneksi sinimustat eivät ole missään vallassa. Enempi huolestuttaa ääripään perussuomalaiset, joita meillä on turhan paljon politiikassa ja mahdollisesti jopa hallituksessakin.
- Anonyymi
Jos Sinimustien kannattajakortteihin on valmis allekirjoittamaan nimensä todennäköisin syy on jonkinlainen sympatia aatetta kohtaan.
- Anonyymi
Veljespuolueet.
- Anonyymi
raajarikkoliintmaanit jos ovat bmielisairaalan sängyntolpassa
raaja rikki eivät pääse ulos kiusattavaksi, se on totinen tosi niin
eli piilottelevat laitoksissaan - Anonyymi
PS ja Sinimusta on samaa porukkaa aatteeltaan.
- Anonyymi
Yhdessä ne ovat sinimusta kupla.
- Anonyymi
Tutkimus on tehty päätöksenteon tueksi
Tutkimuksen keskeinen johtopäätös on, että Irakissa ja Somaliassa syntyneitä maahanmuuttajia ei kannattaisi ottaa ollenkaan Suomeen, jos maahanmuuttopolitiikalla halutaan maksimoida julkisen talouden hyöty.
https://www.youtube.com/watch?v=EQkO3QO6cKs
Suomen Perustan tutkija Samuli Salminen kertoo, että tutkimus on myös tehty päätöksenteon tueksi tulevaisuutta ajatellen.
– Päätöksentekijän kannattaa tehdä päätöksiä, jotka maksimoivat hyödyn valintatilanteessa, johon sisältyy epävarmuuksia. Jos tätä sovelletaan maahanmuuttopolitiikkaan, Suomeen ei kannata valita muuttavaksi sellaisia maahanmuuttajia, joiden elinkaarivaikutuksen keskiarvoennusteet jäävät julkisen talouden kannalta negatiivisiksi.
Maahanmuuttajasta julkiselle taloudelle aiheutuvat kustannukset jäävät viime kädessä veronmaksajan maksettavaksi. - Anonyymi
Persut kannattavat sinimustia.
- Anonyymi
Ja päinvastoin. Niitähän on ristiin rastiin toistensa puolueitten jäseninä.
- Anonyymi
Sinimustatuplakupla = PS ja Sinimustat. Suunnittelevatko ne vallankaappausta
valheilla seuraavissakin vaaleissa ? - Anonyymi
Matuntuontilietsoja angrybirds monitoimimies Peter Vesterbackan kiinalaisia lukiolaisia Suomeen tuova yritys Finest Future on suututtanut kiinalaiset vanhemmat katteettomilla lupauksilla. Nyt moni heistä harkitsee oikeustoimia.
- Anonyymi
Mitä eroa on PS:llä ja Sinimustilla ? Ei mitään.
- Anonyymi
Sinimustat ainakin puheidensa mukaan haluaa suojella (suomalaista) luontoa.
Persut taas vastustaa luonnonsuojelua.
En tiedä miten käytännössä, mutta puheissa ovat äärilaidoilla tässä ja minusta tämä on erittäin merkittävä ero. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinimustat ainakin puheidensa mukaan haluaa suojella (suomalaista) luontoa.
Persut taas vastustaa luonnonsuojelua.
En tiedä miten käytännössä, mutta puheissa ovat äärilaidoilla tässä ja minusta tämä on erittäin merkittävä ero.V*tut kumpikaan välitä mitään Suomen luonnosta.
- Anonyymi
Useat uusnatsijärjestöjen jäsenet ml. persuja allekirjoittivat Sinimustan liikkeen kannattajakortteja Ruovedellä kesäkuisena lauantaina.
Uskooko kukaan, että ilmasto olisi niitten agendalla ? - Anonyymi
Sinimusta liike ajaa samaa aatetta kuin PS.
- Anonyymi
Persujen sinimustassa kuplassa elää fasismi.
- Anonyymi
Fasismi elää äärioikeiston povessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502224Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904- 68863
Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖23834Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt51811Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me114806Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9743vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22723