Edellä on joku keskusteluketju, missä joku valitti saaneensa kännykkään mainoksia tästä firmasta. Joku sitten sanoi, että oli (tai tuttava oli) ollut töissä firmassa eikä suositellut. Kun perusteli niin, että osa siellä vakavissaan tekee ennustuksia ja on kykyjä, mutta mainonta leimaa vakavasti otettavat näkijät ”viihteeksi”.
Joku mainitsi lopussa, tuossakin firmassa muutama oikeasti näkee hyvin.
Saisiko niiden oikeiden näkijöiden nimikirjaimia? Etunimiä?
Ennustajat piste fi (firma), ketkä siellä näkevät?
7
336
Vastaukset
- Anonyymi
Tosta ja muista vastaavista "viihteellisistä" neet kirjaimet voi olla vaikka HM.M tai H.AH tai EI.H
etuniminä ehkä tosin taatustri keksittyinä Urpo, Turpo, Uuno ja Päkä - Anonyymi
Minä sain kännykkääni mainoksen, että Tässä Kati Koponen, että häneltä saa apua vaikeisiinkin tilanteisiin.
Kyseisessä firmassa ei ole tuon nimistä näkijää. En ole koskaan soittanut kenellekkään
ja olen siellä itse töissä.
Kun pomolle siitä kirjoitin niin hän vastasi: Hei,
Kiitos. Liittymä on nyt mainoskieltolistallamme.
Selitystä en kyllä saa miksi minulle tälläisiä tulee.
Itse näen asioita. Kaikille en. Sillä moni soittaa ja on energia niin tukossa.
Ihmiset puhuu että näkijät hakee netistä tietoa jne
10min ei paljon tietoja pysty hakemaan.
Töissä on yli 50 "näkijää" eli kaikki otetaan ketä töihin hakee ja tietty sivun alalaidassa lukee: Tulkinnat tehdään ainoastaan viihdetarkoituksessa. Käyttäjien tulee olla yli 18-vuotiaita.
Siinä jo yritys pitää työntekijöitä ihan pelleinä.- Anonyymi
Miksi sitten itse olet tuollaisessa firmassa töissä, saneleeko pelkästään raha ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi sitten itse olet tuollaisessa firmassa töissä, saneleeko pelkästään raha ?
Hyvä kysymys, kyllähän tuo kommentti nyt kaiken tarvittavan kkertoo. Pelkkää viihdettä! Kriteereiksi riittää että on yli 18v!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä kysymys, kyllähän tuo kommentti nyt kaiken tarvittavan kkertoo. Pelkkää viihdettä! Kriteereiksi riittää että on yli 18v!
Minulla ei ainakaan olisi varaa kuunnella jonkun "yli 18v" päästään keksimiä tarinoita.
Kun otan yhteyttä näkijään, haluan saada rahalleni vastinetta.
Tuli joskus sitä Astral tv:tä sen verran katseltua, tai jäi kyllä noin kymmeneen minuuttiin, kun ei oikein tiennyt, olisiko pitänyt itkeä vai nauraa. Kaikkea kanssa!
Luulevatko ne tosiaan tuon kaltaisia "palveluita" tarjotessaan että ihmiset olisivat aivan tyhmiä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi sitten itse olet tuollaisessa firmassa töissä, saneleeko pelkästään raha ?
Tiedätkö muuten, että minkä verran tuosta saa rahaa?
Ihan joka firmassa sama käytäntö. Pomot ne rahat vetää eikä työntekijä.
Eiköhän karenssin uhka pitää näitäkin väkisin töissä, niin kuin monella muullakin alalla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä kysymys, kyllähän tuo kommentti nyt kaiken tarvittavan kkertoo. Pelkkää viihdettä! Kriteereiksi riittää että on yli 18v!
Tarkoitat nyt mitä, tällä että kriteeri riittää, että on 18v???
Katso nyt firman sivut että, mitä siellä etusivun alhaalla lukee?
Tarkoittaa asiakkaita, näin ymmärrän.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37412419Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635447Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153957Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2052711Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov162000Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191844Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167920Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273885No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59756