Lapsia kotkan Pride tapahtumassa.

Anonyymi-ap

Kymen Sanomien jutusta näkee kuinka pieniä lapsia on viety lauantain Pride tapahtumaan Kotkassa. Minun mielestäni tuo on edesvastuutonta ja sairasta toimintaa. Lapset eivät kuulu perversioita ja luomnotonta toimintaa ylistävään tapahtumaan. Lapset ovat viattomia ihmisiä ja heitä pitäisi suojella eikä esitellä heille tälläistä luonnotonta elintapaa jotenkin normaalina elintapana.
Tälläiset tapahtumat pitäisi olla kielletty alle 18 vuotiailta ja järjestää jossakin suljetussa tilassa.

14

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen täysin samaa mieltä. Ihan kuin tyrkytetään jo lapsille hohottaa, on jotenkin hienoa.

    • Anonyymi

      nää jihhulit on muutenkin perseestä nuolisivat toisiaan kotona

    • Anonyymi

      Sairasta touhua tuo pride ylipäätään.

    • Anonyymi

      Lapsilta on siis kiellettyä tuntea , että kaikki ihmiset ovat arvokkaita???

      • Anonyymi

        Lapsia on kannustettava normaaleihin perhearvoihin joihin kuuluu isä & äiti eikä kahta isää tai äitiä. Luonnonlaki on se että vain mies ja nainen voivat laittaa lapsen alulle.
        Jos isä ja äiti eroavat niin he ovat kuitenkin yhä isiä ja äitejä lapsilleen.
        Itse en hyväksy missään muodossa trans ja homoseksuaalitouhuja koska ne ovat luonnonvastaisia.


    • Anonyymi

      Pride on muoti-ilmiö sekä hyvää bisnestä yhtiöille jotka sitä hyvesingaloivat.

      • Anonyymi

        Erää vanhan liiton homon kanssa tästä juttelin niin sanoi, että häntä ainakin henkilökohtaisesti tämä pride höpötys ottaa päähän ja pitää sitä vain joidenkin ihmisten huomion hakuisuutena.


    • Anonyymi

      On käsittämätöntä, että vanhemnat vievät lapsensa tilaiauuksiin, jossa he voivat altistua ties millaisten marginaalien manipuloinnille ellei jo pahemmalle.

      Ovatko lastensuojeluviranomaiset tehtäviensä tasalla?

    • Anonyymi

      Miksi koko maailman pitää tietä hömppöseksystä. Koska nousevat muutkin seksuaalisuuden alakulttuurit marssimaan?

    • Anonyymi

      näissä paraateissa kyse ei ole ihmisten seksuaalisesta tasa-arvosta vaan avoimen provokatiivisen fetistisen seksikulttuurin levittämisestä. Kaikki valveillaoloaika kuluu fetismissä ja uusien paratien ja karnevaalien suunnittelussa. Lapset ovat siinä käännystyön keskiössä mukana. Normaaleja tasapainoisia ihmisiä heistä ei voikaan tulla. Heteroutta pidetään paheena niissä piireissä. Monet heterotkin lähtevät P-marsseihin mukaan tasa-arvon nimissä. Se on perin kummalista. Todellisuudessa he ovat hyväksikäytettyjä narrreja.

      • Anonyymi

        Mkö on sun oma fetissi kun vaikutat asiantuntijalta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mkö on sun oma fetissi kun vaikutat asiantuntijalta?

        Sinun äitisi.


    • Anonyymi

      Syötetään jo pienestä pitäen homoutta tai lesboutta.

    • Anonyymi00014

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      323
      8991
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      83
      5548
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      324
      5032
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      70
      3490
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2942
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      57
      2329
    7. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2302
    8. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2228
    9. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2186
    10. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      2083
    Aihe