Lapsia kotkan Pride tapahtumassa.

Anonyymi-ap

Kymen Sanomien jutusta näkee kuinka pieniä lapsia on viety lauantain Pride tapahtumaan Kotkassa. Minun mielestäni tuo on edesvastuutonta ja sairasta toimintaa. Lapset eivät kuulu perversioita ja luomnotonta toimintaa ylistävään tapahtumaan. Lapset ovat viattomia ihmisiä ja heitä pitäisi suojella eikä esitellä heille tälläistä luonnotonta elintapaa jotenkin normaalina elintapana.
Tälläiset tapahtumat pitäisi olla kielletty alle 18 vuotiailta ja järjestää jossakin suljetussa tilassa.

13

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen täysin samaa mieltä. Ihan kuin tyrkytetään jo lapsille hohottaa, on jotenkin hienoa.

    • Anonyymi

      nää jihhulit on muutenkin perseestä nuolisivat toisiaan kotona

    • Anonyymi

      Sairasta touhua tuo pride ylipäätään.

    • Anonyymi

      Lapsilta on siis kiellettyä tuntea , että kaikki ihmiset ovat arvokkaita???

      • Anonyymi

        Lapsia on kannustettava normaaleihin perhearvoihin joihin kuuluu isä & äiti eikä kahta isää tai äitiä. Luonnonlaki on se että vain mies ja nainen voivat laittaa lapsen alulle.
        Jos isä ja äiti eroavat niin he ovat kuitenkin yhä isiä ja äitejä lapsilleen.
        Itse en hyväksy missään muodossa trans ja homoseksuaalitouhuja koska ne ovat luonnonvastaisia.


    • Anonyymi

      Pride on muoti-ilmiö sekä hyvää bisnestä yhtiöille jotka sitä hyvesingaloivat.

      • Anonyymi

        Erää vanhan liiton homon kanssa tästä juttelin niin sanoi, että häntä ainakin henkilökohtaisesti tämä pride höpötys ottaa päähän ja pitää sitä vain joidenkin ihmisten huomion hakuisuutena.


    • Anonyymi

      On käsittämätöntä, että vanhemnat vievät lapsensa tilaiauuksiin, jossa he voivat altistua ties millaisten marginaalien manipuloinnille ellei jo pahemmalle.

      Ovatko lastensuojeluviranomaiset tehtäviensä tasalla?

    • Anonyymi

      Miksi koko maailman pitää tietä hömppöseksystä. Koska nousevat muutkin seksuaalisuuden alakulttuurit marssimaan?

    • Anonyymi

      näissä paraateissa kyse ei ole ihmisten seksuaalisesta tasa-arvosta vaan avoimen provokatiivisen fetistisen seksikulttuurin levittämisestä. Kaikki valveillaoloaika kuluu fetismissä ja uusien paratien ja karnevaalien suunnittelussa. Lapset ovat siinä käännystyön keskiössä mukana. Normaaleja tasapainoisia ihmisiä heistä ei voikaan tulla. Heteroutta pidetään paheena niissä piireissä. Monet heterotkin lähtevät P-marsseihin mukaan tasa-arvon nimissä. Se on perin kummalista. Todellisuudessa he ovat hyväksikäytettyjä narrreja.

      • Anonyymi

        Mkö on sun oma fetissi kun vaikutat asiantuntijalta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mkö on sun oma fetissi kun vaikutat asiantuntijalta?

        Sinun äitisi.


    • Anonyymi

      Syötetään jo pienestä pitäen homoutta tai lesboutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3603
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      18
      1904
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      37
      1881
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1691
    5. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1452
    6. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1412
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      61
      1349
    8. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1105
    9. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1065
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1063
    Aihe