Skuutit eli sähköpotkulaudat on tarkoitettu vain yhdelle. Muistattehan sen. Silti tavallinen kesäajelu voi saada jopa romanttista innuendoa, kun nuori pariskunta ajaa sähköpotkulaudalla Porin keskustassa lähes helteisen lämpimässä kesäillassa. Tällaisia iltoja ei Suomen kesässä ole montaa.
Hieraisin silmiäni, kun horisontista lähestyi vuokraskuutti, jonka kyydissä oli kaksi nuorta aikuista. Vaaleahiuksinen nuori nainen ohjaajan paikalla. Kundikaveri seisoi oletetun tyttöystävänsä takana aivan hänessä kiinni. Nuorukainen puristi naista takaapäin vyötärön yläpuolelta vatsan seudulta. Ote oli luja, mutta samalla hellä ja herkkä. Kaksi vartaloa yhteen liimautuneina. Nuoren miehen kädet naisen vatsalla rintojan alapuolella.
Aistin erittäin voimakkaasti kahden ihmisen välisen yhteyden tätä kesäistä ajelua seuratessani matkan päästä. Laskeva ilta-aurinko väritti nuoren naisen vaaleat kutrit kullankeltaiseen sävyyn. Hän ohjasi skuuttia vauhdikkaan määrätietoisesti, mutta silti kesäisen rento ilme kasvoillaan. Kundikaveri oli hyväksynyt kyytiläisen roolin tälle ajelulle ja vaikutti hänkin huolettomalta. Juuri tämä hetki saattoi olla nuoren parin tämän kesän parhaita hetkiä. Lämmin kesäpäivä, laskeva ilta-aurinko, skuutin akussa virtaa eikä huolta huomisesta.
Joskus näkee jotain kaunista niin ohikiitävän hetken, ettei tilannetta ehdi vangita. Sitä ei pysty todistamaan tai jakamaan kenenkään kanssa. Mikään sanallinen kertomus ei vedä vertoja sille, että olisitte nähneet, mitä minä tänään näin. Nuoren parin skuuttiajelulla vartalot yhteen liimautuneina.
Kerro kesän kauneimmasta näkemästäsi hetkestä
7
117
Vastaukset
- Anonyymi
Kohteliaana huomautuksena viehättäville porilaisille naisille: Olettehan täysin tietoisia, että useimmista valkoisista pellavahousuista näkyy läpi. Kun laitatte valkoisten, puoliksi läpinäkyvien pallavahousujen alle mustat stringit, niin se asia on ihan äärimmäisen ilmeinen ja selvä jokaiselle miehelle.
Olen melko varma, että olette tarkistaneet asian eli housujenne läpinäkyvyyden peilistä ennen ulos lähtöä. Mutta tämä näin julkisena kehuna ja kiitoksena. Jatkakaa samaan malliin. Meneillään ihan ihan kirkkaasti paras kesä ikinä!
Sitä vaan ei kehtaa kehuja jakaa livenä, kun K-Marketin kassajonossa ääneen lausuttuna olisi äärimmäisen outoa ja häiriintynyttä sanoa ääneen ventovieraalle edessä olevalle nuorelle naiselle, että "ne mustat pitsistringit näkyvät kivasti sieltä valkoisten pellavahousujen alta".
Mutta joo, jokainen saa laittaa päälleen mitä haluaa, kunhan ylipäänsä laittaa jotain päälleen eikä kulje alasti kaduilla. Kuten jo toistamiseen sanon: Meneillään on paras kesä ikinä! Kannattaa ottaa katse pois siitä älylaitteen näytöltä ja katsoa, mitä todellisuus tarjoaa arkipäiväisissä tilanteissa. Todellisuus voittaa somemaailman sata nolla. - Anonyymi
Eilen näin nuoren naisen, jonka päällä olivat valkoiset läpinäkymättömät pellavahousut ja navan yläpuolelle päättyvä toppi. Jos olisin nainen, olisin laittanut topin alle t-paitaliivit, mutta tämä nuori nainen oli laittanut provosoivat pitsiliivit, joiden yläosa nousi kiusoittelevasti ihan vähän esiin topin alta.
Kyseisessä vaatetuksessa ei olisi ollut mitään ihmeteltävää, jos toppi olisi jatkunut 0,5 cm korkeammalle, mutta se rintaliivien yläosan näkyminen topin alta muutti jotain arkipäiväistä täysin mielettömäksi provokaatioksi. En ole ennen tullut miettineeksi, että oikeassa paikassa ja oikealla hetkellä 5 mm on oikeastaan aika paljon.
Porilaiset naiset sen parhaiten tietävät, kun kiusaavat pukeutumisellaan miehiä joka päivä. Miettikää oikeasti, jos kesä voisi vain jatkua ja jatkua, eikä se loppuisi koskaan? - Anonyymi
näin tukevan naisen jolla oli pienen porsaan kokoiset kannut, liivejä ei ollut ja hellepaidassa ei hihoja vaan pienet olkaimet
sianporsaat heiluivat valtoimenaan kun hän kantoi kauppakasseja, porsaat tuliva uteliaina kainaloaukoista kurkistelemaan kesäpäivää täysin estottomasti
onneksi olin liikkeellä kävellen niin ei rytissyt liikenteessä :D - Anonyymi
Miks joillakin tankkinaisilla on pienet knapitisulit. Meinaan, jos he laihduttaisivat normaalipainoiseksi, niin jäljelle jäisi vain pienet hikinyppylät, joita joskus sanotaan nänneiksi.
- Anonyymi
Mun mielestä kaunein hetki noissa kesäisissä skuutti ajeluissa on se kun poliklinikalla on hampaat katki, naama veressä, kasvojen luut murskana kun kännispäiten saatiin joku kuningas ajatus lähteä nauttimaan elämästä ja vauhdin hurmasta.
Kaupan päälle aivovamma ja ikuinen sössötys.
Ja vakuutusyhtiö sanoo että känniajelutei kuulu korvattavien vahinkojen piiriin. Miksi lähdit niin... - AnonyymiUUSI
Skuutti kahdella kuskilla känny ohjaa kulkijaa keskikesää kohti,ellei menosta muuta johdu.Autokin ilmeisesti kännykkä leikki meno katureunan yli nurmikaistalle puun viereen peruutti ja jatkoi matkaa tuliko alle vakoja?
- AnonyymiUUSI
Kaunein kokemani hetki on ollut se, kun odotimme PuukkoPirkon kanssa päivystyksessä lääkärille pääsyä. Hiljaa hiivimme yhteen tutkimushuoneeseen tekemään lemmen leikkejä. Niin ja Pirkko laittoi Moran suosiolla laukkuun. Pirkko kun alkaa heiluttamaan Moraa ennen laukemista, mutta nyt teki poikkeuksen.
Voi sitä kaunista voihkintaa ja huutoa. Koko päivystys todisti rakkauden äänet.
Romanttisen hetken jälkeen emme tarvinneet enää lääkärin apua. Rakkaus paransi vaivamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 455851
- 485356
- 483728
- 143675
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise963376- 313136
- 592894
- 582746
- 532400
- 381854