Marssin kauppaan veljeni ja äitini kanssa. Myyjiä oli kaksi joista toinen noin äitini ikäluokkaa ja toinen mun ikäluokkaa. hinnat oli kalliitta. Ostin afrikkalaisia suolakurkkuja ja lasipullo maksoi 5 euroo ja 10 euroa maksavan tuotteen ostin jossa oli 4 mämmijäätelöpatukkaa. Aloin miettiä että eihän siitä riitä koko porukalle juuri mitään mutta ostin sen ja hinta oli siis 10 euroa. Mä ajattelin mielessäin "noh kyläkaupoissa onkin usein kalliimmat hinnat mut silti onpa kallis tuote huh"
kassalla aloin kaivaa pussista kolikoita , kädet vapisi jolloin mun ikäinen myyjätär sannoo "paina peukalo kämmenen ja kolikoiden eteen että voit sillä tekniikalla välttää että kolikot ei putoa kun sä jännität noin tosi paljon että jännittämisen vuoksi kun osaat tekniikan hyvin niin ei käy huonosti"
mä vastaan " sama systeemi pätee muuten jääkiekossa että jos jännittää joku siinä niin hyvän tekniikan takia ei välttämättä tule huono suoritus"
vanhempi myyjätär katsoi hieman kummissaan mua siinä kun samalla poistuimme kaupasta.
viestin kirjoittaja juha Pohjola
kyläkauppauni tällä kertaa mun kylällä
Anonyymi-ap
0
105
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873835
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)813350Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.713247On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle702800Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli522412Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,522114- 671943
- 421931
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181739- 601718