Tiktokissa pistää silmään

Anonyymi-ap

Olen tutkinut tiktokkia nyt jonkin aikaa ja huomioita joita olen tehnyt tulee seuraavaksi.

1. Naiset laulaa jotain kappaletta ja keikkuu edestakaisin. Mitä se tarkoittaa mikä on viestin sisältö jota he sillä viestittää? Näitä on paljon. Miehiltä ei vastaavia löydy.

2. On selkeästi erillaisia trendejä jossa kaikki tekee samantyyppistä videota se on mielestäni hieman outoa koska itse valitsisin erillaista kuin muut. Ilmeisesti tarkoitus on kuulua ns massaan jollain tavalla ja osoittaa se.

3. Kaksiosainen kuva videossa jossa toisessa on joku tappelutilanne ja toisessa joko lyödään säkkiä tai nostetaan jotain painoa. Erikoisia videoita. Sillä kuntosalin kaverilla ei ole mitään tekemistä sen tappelutilanteen videon kanssa. Kuvitteleeko he itse olevansa siinä vai mikä on tämän idea. Typeriä joka tapauksessa kuten on myös typerää ihannoida tappelemista.

4. Huulisynkkaukset

5. Poliittiset jauhamiset

6. On kaikenlaista maailman parantajaa ja pelastajaa jotka tykkää kuunnella omaa narisevaa ääntään. Liittyy aihe sitten syömiseen laihduttamiseen tunteisiin uskontoihin tms aina löytyy joku "tietäjä" Voi hyvin nähdä uskontojen synnyn. Aina on joku kaiken tietäjä jota seuraa lauma uskojia. Samoin se toimii edelleen. Ajattelee että esim litteällä maallakin on suomessakin kannattajia ja tunnenkin sellaisia vaikka se on todistettu monella eri tavalla vääräksi silti siihen uskotaan. Mitä se meistä ihmisistä kertoo?

7. Kuolleet videot aina haukilahden rantaan. Miksi sinne? En minä ainakaan vie läheisteni kukkia haukilahden rantaan tai toinen kappale terveiset sinne taivaaseen.

8. BMW romujen esittely. Kuskeilla on ilmeisesti kuva että kaikki haluaa kyseisen auton ja haaveilee siitä. Samat kaverit luulee ratissa että he on jotain valioyksilöitä ja rattimiehiä. Ei pidä paikkaansa. Aika moni valitsee ettei osta kyseistä autoa ja rattimiehiä on joka merkissä.

1

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuule, elämänlaatusi paranee huomattavasti, kun jätät tiktokit ja facet pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2427
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      58
      1412
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1323
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1201
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      939
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      818
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      761
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      616
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      586
    Aihe