Tiktokissa pistää silmään

Anonyymi-ap

Olen tutkinut tiktokkia nyt jonkin aikaa ja huomioita joita olen tehnyt tulee seuraavaksi.

1. Naiset laulaa jotain kappaletta ja keikkuu edestakaisin. Mitä se tarkoittaa mikä on viestin sisältö jota he sillä viestittää? Näitä on paljon. Miehiltä ei vastaavia löydy.

2. On selkeästi erillaisia trendejä jossa kaikki tekee samantyyppistä videota se on mielestäni hieman outoa koska itse valitsisin erillaista kuin muut. Ilmeisesti tarkoitus on kuulua ns massaan jollain tavalla ja osoittaa se.

3. Kaksiosainen kuva videossa jossa toisessa on joku tappelutilanne ja toisessa joko lyödään säkkiä tai nostetaan jotain painoa. Erikoisia videoita. Sillä kuntosalin kaverilla ei ole mitään tekemistä sen tappelutilanteen videon kanssa. Kuvitteleeko he itse olevansa siinä vai mikä on tämän idea. Typeriä joka tapauksessa kuten on myös typerää ihannoida tappelemista.

4. Huulisynkkaukset

5. Poliittiset jauhamiset

6. On kaikenlaista maailman parantajaa ja pelastajaa jotka tykkää kuunnella omaa narisevaa ääntään. Liittyy aihe sitten syömiseen laihduttamiseen tunteisiin uskontoihin tms aina löytyy joku "tietäjä" Voi hyvin nähdä uskontojen synnyn. Aina on joku kaiken tietäjä jota seuraa lauma uskojia. Samoin se toimii edelleen. Ajattelee että esim litteällä maallakin on suomessakin kannattajia ja tunnenkin sellaisia vaikka se on todistettu monella eri tavalla vääräksi silti siihen uskotaan. Mitä se meistä ihmisistä kertoo?

7. Kuolleet videot aina haukilahden rantaan. Miksi sinne? En minä ainakaan vie läheisteni kukkia haukilahden rantaan tai toinen kappale terveiset sinne taivaaseen.

8. BMW romujen esittely. Kuskeilla on ilmeisesti kuva että kaikki haluaa kyseisen auton ja haaveilee siitä. Samat kaverit luulee ratissa että he on jotain valioyksilöitä ja rattimiehiä. Ei pidä paikkaansa. Aika moni valitsee ettei osta kyseistä autoa ja rattimiehiä on joka merkissä.

2

207

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuule, elämänlaatusi paranee huomattavasti, kun jätät tiktokit ja facet pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      115
      2403
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      37
      1453
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      641
      995
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      97
      878
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      700
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      696
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      686
    Aihe