Ammuntojen takia on laaja vaarallinen alue, jonka itälaita kulkee Kajakarien ja Pihlajakarin välillä ja läntinen laita Kaunissaaren koillisosasta Ristisaareen.
Juhannusaikautaulu / Midsommartidtabell / Midsummer schedule 19.6.-22.6.2025 OTAVA TEKLA
Yhteysalukset liikennöivät Kotkan Kuusisen satamasta. Sataman rajallisista parkkialueista johtuen on matkustajan varauduttava pysäköimään ajoneuvonsa satama-alueen ulkopuolelle hyvissä ajoin ennen yhteysaluksen lähtöaikaa.
https://www.finferries.fi/media/kotka-pyhtaa-juhannusaikataulu-kesa-2025.pdf
Merivoimat ampuu Kotkan edustalla tykeillä juhannusattona HOJO HOJO
19
300
Vastaukset
- Anonyymi
Karhuvuoren ostarin "piritori" ja "ikuisen vapun aukio" ovat taatusti vaarallisemmat paikat ihmisille liikkua kuin tuo merialue.
- Anonyymi
😂😂😂
- Anonyymi
Ei se Pub Urheiluravintola Marlonin tiskikään mikään turvallinen paikka ole, siiderivalas iskee ettet huomaakkaan.
Pyhtään ongelmajätteet laskevat verkkonsa saliin.
- Anonyymi
Kyllä ne tähystävät onko alue mihin ampua tyhjä veneistä.
- Anonyymi
Kannattako tyhjään veneeseen ampua?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattako tyhjään veneeseen ampua?
Kymiläiset eivät ole liiaksi aivoilla rasitetut.
- Anonyymi
Suursaaressa ja Tytärsaaressa olisi valmiit maalit.
- Anonyymi
Itse ampuisin Rädyn saareen😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse ampuisin Rädyn saareen😂
Käpykaartilaiset ampuvat omaan nilkkaan, ja saareen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Käpykaartilaiset ampuvat omaan nilkkaan, ja saareen.
Onko sivari Jussuf Hallah aho tulossa Kotkaan kertaamaan ?
- Anonyymi
Ammunnat peruttu, koska pelkäävät Rätyä.
- Anonyymi
Taas Kotkaa koijataan älyttömällä vetytaloudella. Jostain pitäisi saada ensin ilmaista vihreää sähköä ennenkuin vedyn valmistus olisi kannattavaa. Saa nähdä lähteekö Kotka taas herrojen kanssa marjaan ja tekee tontit sun muut valmiiksi hattu kourassa.
- Anonyymi
Pitääkö olla ilmasta sähköä, eikö tuo negatiivinen hinta riitä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitääkö olla ilmasta sähköä, eikö tuo negatiivinen hinta riitä?
Tiedätkö mitä on vihreä vety ja siihen tarvittava vihreä sähkö? Et, koska olet normi kouluja käymätön kymiläinen persu.
- Anonyymi
Kuuleppas tuvio, miten ulostuksesi liittyy aloitukseen sotapoika sveijkkien pyssyleikeistä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuuleppas tuvio, miten ulostuksesi liittyy aloitukseen sotapoika sveijkkien pyssyleikeistä?
Ainoastaan Putinin kätyri puhuu pyssyleikeistä kun kyseessä on maamme puolustus ikiaikaista verivihollistamme vastaan.
- Anonyymi
Vaarallinen alue Prisman ja Lidel`n Alkot kun soditaan.
Prisman risteys ja Jumalniemen ramppi. - Anonyymi
Voisikoa joku selittää kummallista ristiriitaa: Miksi koulujen päötösjuhlissa on pakko laulaa armaiden aikojen joutumisvirsiä, maamme lippua kannetaan ees taas, erilaisia isänmaallisia valoja vannotaan, jne. Mutta intin päätösjuhlassa ketkutetaan paljaita takapuolia remumusiikin tahdissa ja latkitaan energiajuomia?
https://cf50bc036.lwcdn.com/i/v-i-7259627d-f506-4e58-870f-0dd39e8d42eb-4.jpg - Anonyymi
Itse olen menossa aattona korkeanpaikan leirille hiihtelemään Lehmäsaareen. Toivottavasti sinne ei kukaan ammu mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2774722Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452931Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k372899Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061694Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531- 621459
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222