Äänillä valittu valtuusto päättää. Tämä ei näytä persuille sopivan. Heille ei kuulut mikään merkittävä paikkaa. Näin äänestäjät päättivät.
Demokratiassa enemmistö päättää
6
178
Vastaukset
- Anonyymi
Miten demokratia sujuu. ? sdp sai v ä h e m m ä n paikkoja (2) kuin Persut (3) ja kristilliset (3) M iksi ei äänestystulosta kunnioitettu?????? Näin äänestäjät päättivät.
- Anonyymi
Marise. Marise!!!!!
- Anonyymi
Lähtikö sdp mukaan keskustan peliin, eikö kirkkoherra/rouva edusta ihmisyyttä. Ajattelin sdp.n puhdistuneet.
- Anonyymi
Tehtiin juuri äänestystuloksen mukaisesti. he päättivät, ketkä siihen pystyvät.
Persuilla ei ole jatkossa mitään merkitystä.
- Anonyymi
Pappi hallituksen puheenjohtajaksi..
- Anonyymi
Pappi pitseissä pyhänä, arkena pahan palveluksessa.
Ennen pappia haettiin paikalle, kun lääkäriä ei enää tarvittu. Eli kuolema oli tulossa. Vihkimiset ja kasteet toimitettiin yleensä kirkolla tai pappilassa, joten pappia ei niihin tehtäviin haettu. Eli veikkaisin, että liittyy siihen, että ihminen joka ei ole ekaa kertaa pappia kyydissä, niin ei säikähdä enää monesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822432Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839641Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467612Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896103Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485102HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174755Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074484Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo962204Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k861489