Hyundai i20 vikakoodeja

Anonyymi-ap

Hyundai i20 2014 aj 90000km palaa moottorivalo ja vikakoodi P0014. Auto toimii kyllä moitteetomasti. OIskohan jakopään ketju tai säätöventtiilit tai nokka-akselin vvt säätöpyörä syynä?

4

495

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nokka-akselin ajoitus on pielessä. Se on huollon paikka.

    • Anonyymi

      Huoltoa pukkaa lompsa auki, voipi maksaa 10 000 ylöspäin merkkiliikkeessä.
      onhan siellä polkupyörän ketju sisällä heh heh

      • Anonyymi

        Rahaa uppoaa myös määräaikaishuoltoihin merkkiliikkeessä,
        Nyt kaksi huoltoa tehty, eli vaihdettu vain öljyt ja kerran raitisilmasuodatin, öljy maksaa yli 26 euroa litra. kahden vuoden huolto yli 800 euroa, Voin sanoa että MB huolto on melkein puolta halvempi, ens vuonna n.1500€. Tällä maksatetaan takuuaikaa. on laiton maksu, Kuluttajaasiamies kehään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rahaa uppoaa myös määräaikaishuoltoihin merkkiliikkeessä,
        Nyt kaksi huoltoa tehty, eli vaihdettu vain öljyt ja kerran raitisilmasuodatin, öljy maksaa yli 26 euroa litra. kahden vuoden huolto yli 800 euroa, Voin sanoa että MB huolto on melkein puolta halvempi, ens vuonna n.1500€. Tällä maksatetaan takuuaikaa. on laiton maksu, Kuluttajaasiamies kehään.

        Ecall akun vaihto maksaa yli 300 euroa, valitusta tekemään, pakollinen varuste pitää olla helpompi vaihdettava, ja myös itse vaihdettava. Ennen Volkkarissa piti koko keula purkaa että pysty ajovalon vaihtamaan, se on myös muutettu helpommaksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      147
      3942
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      12
      3491
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      46
      2933
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2862
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      143
      2524
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      50
      2184
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      16
      1398
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      100
      1390
    9. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      63
      1304
    10. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      38
      1179
    Aihe