Tällä palstalla on ollut hiljattain keskustelua Raatteentiellä havaitusta huminasta. Keskustelun tasossa on toki parannettavaa, mutta merkillistä on väitetyn huminan synnyttämä huomio ja ajankohtaisuus. Löysin itsekin tänne kun katsoin juuri YouTube-videon, joka käsitteli talvisodan tapahtumia Raatteentiellä. Videolla mainittiin jonkilaisesta jäljelle jääneestä huminasta ja poikkeamista alueella tehdyissä magneettikentän mittauksissa. Hetki sitten myös Traficom tiedotti häiriöistä matkapuhelinyhteyksissä itärajan tuntumassa.
Selvää on, että jokin alueella on herättänyt monen mielenkiinnon. Todennäköisesti kiinnostus kasvaa vielä lisää aivan lähiaikoina. Olisi todella mielenkiintoista lukea kokemuksistanne tällaisen huminan olemassaolosta Raatteentiellä!
Selvää on, että jokin alueella on herättänyt monen mielenkiinnon. Todennäköisesti kiinnostus kasvaa vielä lisää aivan lähiaikoina. Olisi todella mielenkiintoista lukea kokemuksistanne tällaisen huminan olemassaolosta Raatteentiellä!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sulla korvienvälissä humisee..
Mikään ei maailmassa ole tärkeämpää kuin Raatteentien humina.
Pröööt passsk
Humisee se
Ei ole häiriöitä taitteessa matkapuhelimissa vaan etelä Suomessa...
Ei GPS häirintä ole ainakaan ennen aiheuttanut mitään huminaa.
Menee samaan kastiin kuin luulo siitä, että tietokone virus tarttuu käyttäjän käteen.
Kaakkois-suomessa tätä häirintää on ollut jo 3- vuotta ja sillä muuta merkitystä kuin joskus puhelu katkeaa ja navigaattori menee sekaisin.
Venäjä tekee tätä suojatakseen omia asioitaan välittämättä mihin asti se häirintä ulottuu.
Luulosairaita kunta täynnä.