Eikö tosiaan saa näille vanhoille ihmisille oman pisteen on muistisairaita pappoja mummoja vanhojen lappujen kanssa kestää ja kestää jonottaa muiden ihmisten sitten nämä tönii ja ohittelee jonoissa muita pitäs ne käytöstavat olla vanhoillakin ihmisillä nuorilta aina odotetaan niitä!
Veikkaukset
23
606
Vastaukset
- Anonyymi
Malttia, nuori mies tai nainen, kumpi lienet, malttia, malttia...
Vanhenet sinäkin, joka päivä olet edellistä vanhempi,
ja yhtenä aamuna etsit pelikuponkia kassajonossa
ja itseksesi tupiset, että tuliko se mukaan lainkaan,
vai jäikö se eteisen lipaston päälle,
ei kun tässähän se on, mutta voihan hattu,
se onkin lottokuponki, vaikka piti olla eurojakkikuponki,
voihan hattujen hattu... - Anonyymi
Kuulunet itsekin vanhoihin ihmisiin, koska nuoremmat hootaa veikkaukset netissä ja saa voittorahat suoraan tilille.
- Anonyymi
Minä "hootaan" veikkaukset kassalla ja netissä, voittorahat saan pelitilille ja siirrän tavallista suuremmat voitot pankkitilille, pelitilille jätän vähän pelivaraa.
- Anonyymi
Kärsivällisyyttä vaan jonoon,reipaamille.Me kaikki vanhenemme ja muistelemme kuinka joskus tuntui pitkästyttävälle,kassajonossa odotus.Täytyy mennä oppia hakemaan isommista ihmismassoista niin oppii kärsivällisyyttä jonoissa ja massatapahtumissa.Aina ei voi olla eka😀
- Anonyymi
Oikeat kaupunkilaiset sietävät tungosta ja jonotusta luontevasti.
- Anonyymi
Ei nää merssun raadoilla ajavat kuulemma vanhene!?
- Anonyymi
Kumma kun ne kuitenkin pysäköi invapaikoille.
- Anonyymi
En ymmärrä tuota aloitusta ja näitä tekstejä. Minä olen hoitanut veikkausasiat netissä 25 vuotta. Outoja tekstejä.
- Anonyymi
"Maailmassa monta on ihmeellistä asiaa..."
- Anonyymi
Höpö höpö entäs ne käytöstavat? Hidas kassa palvelu vaan käyttöön näitähän eläkeläisiä suurin osa Kiuruvedellä tarkoitan +60v? Nuoremmat tahtoo lähteä maailmoille kyläpahasesta
- Anonyymi
Turhaa höpötystä, aloittajalla jokin kivi hiertää kengässä noin henkisesti, siitä ärhentelee pätö asioista ja syyttömät joutuvat sijaiskärsijöiksi, haukkumisen kohteiksi.
- Anonyymi
Sellaista se on, kun ihmisellä ei ole kärsivällisyyttä, kaikki pitää tapahtua heti, nyt. Miten mahtaisivat pärjätä suuressa maailmassa, jossa voi joutua jonottamaan tungoksessa hyvinkin pitkään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sellaista se on, kun ihmisellä ei ole kärsivällisyyttä, kaikki pitää tapahtua heti, nyt. Miten mahtaisivat pärjätä suuressa maailmassa, jossa voi joutua jonottamaan tungoksessa hyvinkin pitkään.
Tämän päivän ihmisten yleinen ongelma on lyhytjännitteisyys, kärsimättömyys, keskittymiskyvyn puute - ja sitä suurempi ongelma, mitä nuoremmista on kysymys.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämän päivän ihmisten yleinen ongelma on lyhytjännitteisyys, kärsimättömyys, keskittymiskyvyn puute - ja sitä suurempi ongelma, mitä nuoremmista on kysymys.
Sellaisista ei olisi pitkäjänteistä keskittymistä vaativiin tehtäviin, noin vertauskuvallisesti sanottuna kellosepän töihin.
Hyvä, jos edes pilkillä malttaisivat istua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sellaisista ei olisi pitkäjänteistä keskittymistä vaativiin tehtäviin, noin vertauskuvallisesti sanottuna kellosepän töihin.
Hyvä, jos edes pilkillä malttaisivat istua.Tai hirvijahdissa passissa, turhia liikkumatta, ääneti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tai hirvijahdissa passissa, turhia liikkumatta, ääneti.
Tai sodan tullen uudeksi Simo Häyhäksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tai sodan tullen uudeksi Simo Häyhäksi.
Kohta pitäisi rapistella sipsipussia, korkata energiajuomatölkki, ryypätä ja röyhtäistä ja nakata tölkki pois, niin kuin muuten pikkutenava tai Puupää-filmissä Pätkä nakkaa lusikan tai tuttipullon olkansa yli, ja pistää sähkötupakaksi tai mälliksi. Vihollisen tarkka-ampuja tekisi kuulo-, haju- ja näköhavaintoja ja pamauttaisi kudin otsaan.
- Anonyymi
Virranrantaan ja sairaalan kanttiiniin tulee kuulemma oma veikkauspiste. Tämä vähentää huomattavasti ruuhkia. Vielä kun saisi apteekkiin
- Anonyymi
Samalla vois tehä näille nuorille oman tankkaus pisteen mistä saa vaan MPÖtä tankattua niin ei tarviis tankilla jonotella ja vongata että mitähän se siinä tilsii ja kiämyilöö taas tunti tolokulla.
- Anonyymi
Miten sitä ihminen jaksaa jotain ilmaista ämpäriä jonottaa tunnin?
- Anonyymi
Miten aloittaja malttoi kirjoittaa noin pitkän tekstin? Meikäläinen hyvä, kun malttoi lukea...
- Anonyymi
Senioriparkki jossa olisi tupla suuret ruudut jotta sattuu auto kohdilleen ja ei kolhita toisten kylkiä.
- Anonyymi
Kyllä nuorisolla menee vinoon autot. Hirveällä vauhdilla kaahatan pihaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2453313Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3592956Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,171985Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e631763Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131533- 1221476
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11404Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4751400