Saisinko MINÄ

300 000 ekua, kun menisin mainokseen kalsarit jalassa. Olenhan ihmisenä yhtä arvokas, kuin Jasperi.
24406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Et ole.

Äänestä

Raha menee rahan luo ja arvosi mitataan sen mukaan paljonko sitä olet onnistunut keräämään. Näin se menee.

Äänestä

Ahneus...

Äänestä

Mutta aina sanotaan, että ihmiset ovat saman arvoisia..eiks sanota.
Nyt Pääkkönen sai 300 000 ekua, kun seisoi kalsarit jalassa jossakin mainoksessa ..hahhaaaaa ja sai toi summan. Minun pitää saada sama summa kuin KalsariPääkkönen..

Äänestä
  • Toistelen nykyään mielessäni sitä, miten maailma on hullu paikka. Joku saa jostain mainoksesta 300 000 euroa, mutta minä teen sen summan eteen töitä joka arkipäivä 10 vuoden ajan. Eihän tässä ole mitään järkeä.

    Vastaamo tietomurtaja Kivimäen vuosiansiot ovat luokkaa noin netto 1 miljoona euroa (arvio esitetty vuonna 2025 julkaistussa kirjassa Ransom_man). Sellaiset tulot minäkin haluan. Netto 1 miljoona euroa vuodessa. Viidessä vuodessa nettoa 5 miljoonaa euroa. Kyllä sillä jo elelee. Luin em. kirjan eilen ja olen ihan kikseissä sen takia.

    Kun tavoite on kirkas ja selkeä, pitää se enää toteuttaa. 300 000 euron mainokset ovat ihan pieniä rahoja. Joka vuosi pitää olla 7 kpl mainoksia, joista saa jokaisesta 300 000 euroa. jotta bruttotulot kiipeävät 2 miljoonaan euroon eli verojen jälkeen nettona 1 miljoona vuodessa. Rikollisten riemuna on, ettei tuloista tarvitse maksaa veroja. Me köyhät tavikset maksamme verot, jotta Kivimäen ja kumpanien ei tarivtse maksaa.

    Äänestä

Mä haluun kans tuhansia euroja, kuten J.P.
Seisoin likaiset kalsarit jalassa aamulla ja vaimo otti musta kuvan. Lupas laittaa someen.
Prkle ku kalsarit olivat edestä keltaiset ja takaa ruskeat. Olis olleet edes puhtaat.

Äänestä

sä et ole brändi, tuntematon ei saa hilloa niinkun Jasperi

Äänestä
  • Pitäis saada. Tavis on uskottavampi kuin julkkis. Tämän tajusi aikanaan Seppälä, kun se uudisti konseptinsa. Seppälä oli pitkään luottanut perinteiseen mainontaan, jossa ammattimallit veivät suurimman osan tuotantobudjetista. Tässä lähestymistavassa oli kuitenkin kaksi keskeistä puutetta: se jätti vähemmän resursseja luovaan toteutukseen. Nämä "oman elämänsä supermallit" korvasivat ammattimaiset mallit kaikissa mainosmateriaaleissa, mukaan lukien tv-spotit, myymälämateriaalit ja digitaaliset kampanjat.

    "Oman elämänsä supermallit" määritteli muotimarkkinoinnin uudelleen korvaamalla ammattimallit Seppälän omilla asiakkailla ja faneilla. En ymmärrä, miksi kukaan maksaisi euroakaan Jasperi Pääkköselle, kun tavallsia ihmisiä saa malleiksi pienemmällä rahalla. Minä on ainakaan laita jalkaani niitä pöksyjä, joita inhokkini Pääkkönen käyttää.

    Tämäkin asia mainostajan on hyvä tiedostaa, että kaikki eivät pidä kaikista ihmisistä. Inhoan Pääkköstä, joten mikä järki on maksaa Pääkköselle siitä, että hän pitää huolen siitä, etten koske edes ilmaiseksi hänen mainostamiinsa alushousuihin? Eikä varmasti kukaan muukaan osta Jasperin kalsareita.

    Äänestä

Jasperi ollut yhressä Hoolywood-leffassa ja nyt ollaan ku Oskari voittaja.
Hahahaaaaa
Epäilen, et asia menee korkeimpaan oikeuteen ja kalsarien hinnaksi tullee 0 euroa.
Naurattaa koko Pääkkösen kalsaritouhu.

Äänestä
  • Köyhät taas ulisee

    Äänestä

Ekuja ei saa Jasperkaan, euroja ne ovat. Onko jossakin päin Suomea tapana sanoa euroa ekuksi?? Jos on, mistähän sellainen johtunee?

Euroa edeltävä EY:n laskennallinen valuutta oli nimeltään ECU ja sen korvasi EURO 1.1.1999!

Käyttävätköhän nuoret vai jo silloin 1900-luvulla eläneet "ekua" eurosta puhuessaan?

Äänestä
  • Nyt tarkkuutta fatipää. ECU on autossa oleva tietokoneyksikkö.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Nyt tarkkuutta fatipää. ECU on autossa oleva tietokoneyksikkö.

    Nyt tarkkuutta itse toope. Se on moottorin ohjausyksikkö. Eikä mikään eku. Kielitoimiston suositusten mukaan suomessa käytetään suomenkielisiä termejä.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Nyt tarkkuutta itse toope. Se on moottorin ohjausyksikkö. Eikä mikään eku. Kielitoimiston suositusten mukaan suomessa käytetään suomenkielisiä termejä.

    No niinhän minä sanoin fatipää. Vedä jo kalsarit jalkaan..hahhhaaaa

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    No niinhän minä sanoin fatipää. Vedä jo kalsarit jalkaan..hahhhaaaa

    Etpäs sanonut vatipää. Vaikka olisit tarkoittanut.

    Äänestä

Saisinko minä samanverran palkkaa kuin Paavo Lipponen?
Olen minäkin ihminen

Äänestä

Nyt se tuli todistettua, et ylläpitokin on samaa mieltä, et jos joku on mainoksessa kalsarit jalassa, se on 300 000 euron/ecun/ekun paikka.
Poistivat sanan "ihmisroska"

Äänestä

Jasperille on noussut silmien tasolle. Liikaa rahaa. Ei pysy mopo lapasessa.

Äänestä

Huora sivalsi minua puukolla, ei saatu syytettä läpi. Olisi pitänut nostaa syyte että käytti mun kalsareita ilman lupaa, olisiko lohjennut 300 000 euroo?

Äänestä

HEH HEH tapaus menee korkeimpaan oikeuteen ja avot... voi olla et KalsariJasperi on nollan arvoinen.

Äänestä

Jasperi sijoittaa nyt enemmän uuteen ravintolayritykseensä. Onkohan sille jo annettu nimi? Kalsaribaari olisi hyvä nimi.

Äänestä
  • Minusta hyvä nimi olisi Kalsaribaarii 3 000. Niin kaikilla tarjoilijoilla pitäisi olla vain Jasperin merkkikalsarit päällä. jeeeeee ja rahaa tulee ovista ja ikkunoista ja ihmiset jonottavat kalsarit jalassa baariin.

    Äänestä

Menkää vain töihin ilman päällyshousuja niin seuraava tili on 300000

Äänestä

Minä maksan kolmekymppiä jos vaihdat jo puhtaat kalsarit.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

300 000 ekua, kun menisin mainokseen kalsarit jalassa. Olenhan ihmisenä yhtä arvokas, kuin Jasperi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu