Ai-jai... mitä toimintaa on ollut Rettan isännöitsijällä viime vuosina Kytölän suunnalla yhdessä rivitaloyhtiössä:
1. ensinnäkin osakkeenomistajan vikailmoituksiin reagointi leväperäistä; kestää, kestää ja pisteenä i:n päälle korjausmiehelle isännöitsijä välittää VÄÄRIN PUHELINNUMERON, että kun kohtaaminen lopulta tapahtuu turhan odottelun ja mutkien kautta, korjausmies aloittaa puhelunsa sättimällä osakkeenomistajaa - KIITTI VITUSTI SUORANAINEN VÄTYS, ISÄNNÖITSIJÄ!
2. huoneistossa koneellinen ilmanvaihto rikkoontui niin isännöitsijä käski vain tuulettamaan ikkunan kautta; vasta kun hallituksen pj:lle sanottiin asiasta, laittoi isännöitsijä toimeksi; TOISAALLA KUULLEMMA TALOYHTIÖSSÄ OLI KORJATTU VASTAAVA VIKA HETI SEURAAVANA PÄIVÄNÄ!
3. taloyhtiössä on muutostyöilmoitukseen kaikki ajateltavissa olevat mahdollisuudet tehdä se asianmukaisesti ennakkoon; mutta yksi rakentajarauno tekee ilman mitään ennakkoilmoituksia kaikkea mahdollista, vaikka yhtiöjärjestyksen mukaan lupa tulee hankkia taloyhtiöltä etukäteen sekä etu- että takapihalle;
takapihan rakentajaraunon salarakennukselle yritti taloyhtiö hakea vieläpä jälkikäteen lupaa, josta kerrottiin tietoa jopa ulkopuoliselle koiranulkoiluttajalle hallituksen jäsenen vaimon (?) toimesta; EI TULLUT JA PURKUUN MENI TYYLIIN SE, MIKÄ 5 VIIKOSSA RAKENNETAAN , SE 3 KK PURETAAN, JOS SITTENKÄÄN, KUN TAIDETEOS JÄI KORISTAMAAN TAKAPIHAA RAKENTAJARAUNOLLA; HV VAIN IHAN ITSE, KUN SINÄHÄN SEN TIEDÄT, MILLE HAISEE SE - ELLER HUR?
KYLLÄ MINÄ RETTA ISÄNNÖINTI OY LAHTEA NIIN LÄMPIMÄSTI SUOSITTELEN JA YHTÄ NAISISÄNNÖITSIJÄÄ SIELLÄ...😎
Nimimerkki: 1/2+1/2=2*(1/2)=1/1=1=100%
Retta Isännöinti Oy ja paikkakuntana Lahti
4
195
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä mainosta RETTA ISÄNNÖINTI OY:ltä pukkaa tuon tuosta TRE:llakin luukusta ja lävestä mutta mitenkä oikein on SE TODELLISUUS toiminnassa?
Sopii epäillä, aina sopii epäillä! - Anonyymi
Nämä on kaikkein pahimpia nämä DIY (=tee-se-itse), puuhapetet ja rakentajaraunot.
Voi helvett sentääni, mitä "kötöstelyjä" purku- ja jätelaudasta sitä julkisivulle syntyykään "osaavissa" käsissä. Vielä kun 3 vanhaa koiraa kuseksii lavakauluri- tai kuormalavaihmeisiin... ALORA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!- Anonyymi
Ainakin sulla näyttää olevan hyvät juhannus juomat jotka on maistuneetkin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin sulla näyttää olevan hyvät juhannus juomat jotka on maistuneetkin
Hah-hah...autoilukunnossa koko ajan. Toisin kuin puuhapete ja/tai rakentajarauno.
Pitäisikö tilatakin poliisipartio MB:llä pihaan - ja vetää vesiperä, kuten pääsiäisenä yksi "nutipää" teki illanilona?
Enkä Huiluntuhtia tule muuten sitten juhannusaattona käristämään pätkityllä punaisella purkulaudalla alanmiesten (DIY) tapaan!
-HANSKAKESKISORMI KAKKOSVITOSEEN PYSTYYN
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1585462
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413283- 2543208
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442698- 361844
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271625Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411586- 161457
- 231447
- 241347