esim. Livikon valmistama 1/2 l. pullo
Laua-viinaa maksaa Tallinnan ulkopuolella
alle 3 eur. Tosi hyvää, ei paljon eroa Kossusta.
Auton takaluukku vain pulloja täyteen, niin tulee
vähän krediittiä matkabudjettiin.
Laua-viinaa maksaa Tallinnan ulkopuolella
alle 3 eur. Tosi hyvää, ei paljon eroa Kossusta.
Auton takaluukku vain pulloja täyteen, niin tulee
vähän krediittiä matkabudjettiin.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Paavo Hyvä.
Paljonko vettä toisit, jos Suomi olisi Sahara.
...vaikka viina olisi ilmaista, niin lopulta se maksaa liikaa. Juomisen seurauksia ei voi aina edes rahalla korvata.
Mielestäni ilmaisia viinoja ei ole olemassakaan.
No on se vähän käyttötapa kysymyskin.
Vähän sama kuin että ajaa autolla 250km/h oli taajama tai ei,niin se kyllä lopulta kostautuu okei,mutta sillä autolla voi ajaa rajoitusten mukaankin,jopa varovaisesti.Tai sitten sillä voi ottaa malli-hysteerikon ja jättää ajamatta,syyllistää kaikkia ajajia,ja olla uskomatta,että ne syntiset voi ajaa rajoitusten mukaan turvallisesti.
Ja tietysti asiaan kuuluu vielä se,että nimimerkeillä "kaiken kokenut" tai "vanha kaahari" kirjoitellaan kuinka se auto minunkin kohdalla LÄHTI VAIN kulkemaan sitä 2&puolta sataa, ja TIEDETÄÄN,että niinhän se lähtee kaikilla.
Kossua saa niin halvalla alkosta ettei tartte lähtee rajan taakse hakemaan. Osta niillä matkakuluilla muutama pullo lisää. Sitä paitsi ei noita virolaisia juomia juo ketään pidemmän päälle.
Moon Markon kans ihan samaa mieltä, notta on aijan ja rahan haaskausta lähtiä merta eremmäs kalahan ja sitäpaitti moomma täällä pohojanmaalla aika riippuvaasia tuasta kossusta. Moni saa elantonsa ainaki täällä Korvalla tuasta kossusta.
hanskas, nii sitte vaa Minnesotahan.