Kuka kielsi Lieksan kaupungilta, että LL ei julkaise kaupungin saaman osingon määrää?
Näitä kieltoja alkaa nyt putkahtelemaan esiin, muitakin kuin syrjintä tapaus.
Onko se ketju poistettu, kenen käskystä.
Näitä kieltoja alkaa nyt putkahtelemaan esiin, muitakin kuin syrjintä tapaus.
Onko se ketju poistettu, kenen käskystä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Lieksan kaupungille erittäin muhkea sähköosinkopotti – 243 000 + 275 000 = 518 000 euroa
(LL 12.4.2024)
Paljonko osingot vuodelta 2024 jotka maksettu kaupungille?
Kyllä tää LL alkaa nyt haiskahtaa🤔🤔
Lieksan lehti on kaupungin talutushihnassa ennakkoluetaan kaupungintalolla ennen kuin saa luvan julkaisulle?
On suorastaan rikollista nostaa sähkönsiirtohintoja kun PKS maksaa osinkoja sähkönsiirrosta enempi kuin itse sähköstä.
243 000 sähkö osingot ja 275 000 sähkönsiirto osingot kaupungille.
"Nämä ei ole avoimien salien asioita" sanoi kok valtuutettu joka istuu PKS hallituksessa, kun asiaa kysyttiin valtuuston kokouksessa. Lieksan toiminta ei ole avointa ja läpinäkyvää, kuntalaisille ei kerrota mitään, vaikka Lieksan kaupungin omistaa kuntalaiset ja maksaa näiden vätkyjen palkan.
Onko Lieksan kaupungin tulos julkista tietoa ja saako sitä tutkia jossain?
Kuka osaa vastata, kiinnostaa täälläkin.
Lieksassa ainoa voittaja on työtön🏆🏆🏆
Eikös Lieksan Lehti ole avoin ja puolueeton uutisoija? Kaupunki ja Lieksan Lehti yksissä tuumin pimittävät nämä P-K:n Sähkön osinkotulo asiat, niinhän?
Lehti mainostaa olevansa puolueeton. Valehtelua se on.
Huoltajan nuo tilinpäätöstiedot löytyy:https://www.asiakastieto.fi/yritykset/fi/pks-sahkonsiirto-oy/20716380/taloustiedot
Hyvin menee mutta menköön..