Taas uutinen miten leikkuri on silponut siilin ja kuva siitä. Puolet naamaa verillä ja poissa. Tämä sekä siimaleikkurit ja liikenne ovat vakavia pahimpia vaaroja. On nähty ainakin kolme siiliä jo tänä alkukesänä
luuskana maatiellä Hämeenlinnan keskustan alueelle, eilen Turuntiellä. Eläin joka muutenkin hädässä ja katoamassa. Samoin ei jarruteta edes jos fasaaneja ja jäniksiä tiellä. Yhden ystäväni kissa oli yliajettu viime kesänä! Varokaa tappokoneidensa kanssa!!
Niin laiskoja ihmisiä ettei viitsi edes parin sentin heinää itse leikata..
robotit. Kynitään pihat elottomiksi vaikka jo muutoinkin hyönteiskato!
Robottileikkuritappajat!
13
181
Vastaukset
- Anonyymi
On sulla murheet.
- Anonyymi
Moni laji on katoamassa ihmisen takia. Mitä tulee kotieläimiin niidenkin laiminlyönti on yhä pahempaa. Kaikki eläinoikeudet täydellisen retuperällä.
Kun ihminen ei välitä edes muista ihmisistä miten sitten muista luontokappaleista. - Anonyymi
siileistä on Suomen eläinsuojeluyhdistys vedonnut että ovat vakavasti uhattuina ja on niille aiheutettua turhaa kärsimystä varsinkin siima- ja robottileikkurit. Joiltakuilta puuttuu kokonaan yleissivistys ja tietämys yhtään mistään! Luetaan kai vain Seiskaa ja juorulehtiä.
- Anonyymi
nämä on globaaleja suuria murheitä.
- Anonyymi
On moraalitonta robottileikkureiden ylistävä mainonta! Tulisi boikotoida. On mahdollisuus valmistaa leikkureita jotka pysähtyvät esteestä tai rakenne sellainen ettei vahingoita eläimiä. Kun vain haluttaisiin muuttaa valmistusta mutta ei. Itsekkyys vallitsee. Kuinka monen eläimen tappo on kaahaajien syntilistalla lisäksi! Kuka tappoi siilin eilen Turuntiellä!? Jokin kesä sitten tuttu näki kun joku tahallaan kaahasi fasaaniperheen yli, neljä poikasta ja emo raatoina. Ihminen on halveksittava raakalainen.
- Anonyymi
Kovemmat tuomiot eläin tapoista! Vankilaan siilien murhaajat! Eikö vieläkään opita eikö lainkaan kunnioiteta piikikästä ystävää? Voi aikaa brutaalia ja murhaavaa! Oi aikaa raakuuden ja veren! Missä rakkaus elämää ja eläintä kohtaan? Kohta vietetään pride viikkoa, koska vietetään eläin viikkoa? Eläinten suojelun viikkoa? Siili viikkoa? Lemmikit ja villieläimet mukaan prideen jos ei omaa viikkoa saada! On hätätila! On hätätila!
- Anonyymi
Kannattaa käydä lääkärissä keskustelemassa, jos saisit jotain lääkettä ahdistukseesi.
- Anonyymi
Suosittelen mielummin Raamattua. Jumala lahjoitti eläimet ihmisen käyttöön. Niillä saa tehdä siis mitä huvittaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suosittelen mielummin Raamattua. Jumala lahjoitti eläimet ihmisen käyttöön. Niillä saa tehdä siis mitä huvittaa.
Ei saa tehdä, mutta pihanurmen saa kyllä hoitaa. Siilien aktiivisuus pihassa saattaa kertoa siitä, että siellä on käärmeitä ja jyrsijöitä. Kaikkien etu, että hoitaa.
- Anonyymi
Verta puutarhassa ja siili riekalena tiili seinällä.🫣
- Anonyymi
Siili on kuollut ja toiset kehtaa kääntää keskustelun prideen ja vielä väittävät että raamatussa muka käsketään sekaantumaan eläimiin. Hävetkää ja antakaa suru rauha siilin kuolemaa prosessoiville!
Greta Thunberg Ruotsinmaa- Anonyymi
Siilin kuolema
Siilin kuolema
Ei mua liikuta
- Anonyymi
Juu, tuollaiset laiskat paskat olisi hyvä hakata kunnolla ja silpoa heidän kädet leikkurilla, niin oppisivat kunnioittamaan luontoa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1046684KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3706264Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603123Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112604Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072256- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191673Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341395Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811350- 731237