Ilmoitusasiaa tori.fi palvelusta!

Anonyymi-ap

Tori.fi EI ole suomalainen palvelu, Tori.fi on norjalaisen mediakonsernin Schibstedin omistuksessa. Käyttöehdot ovat pitkät, minä luin ne.

Tori.fi:n käyttöehdoista poimittua (lyhennettynä ja selkokielellä):
Käyttäjä antaa Tori.fi:lle ei-yksinomaisen, maailmanlaajuisen ja maksuttoman oikeuden käyttää,
kopioida, muokata, levittää ja julkaista kaikkea sisältöä, jonka käyttäjä on lisännyt palveluun (esim. kuvat, tekstit, keskustelut).

Toisin sanoen:

Keskusteluissa kaikki lähettämäsi sisältö on vapaata riistaa tori.fi:lle, kuten kaikki muukin.
Taitaakohan toridiilillä mennä tilitiedotkin myytäväksi markkinointitarkoituksiin..?
Heillä on oikeus käyttää kaikkea sisältöä esim. markkinoinnissa tai kumppanisivustoilla jonka sivusto sinusta saa irti.

4

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tuo haittaa mitään. En koskaan käytä toridiiliä ja toriin olen rekisteröitynyt sellaisella s-postiosoitteella että sinne voi markkinointiroskaa työntää huoletta. ”Ykkös s-postia” en yleensäkään käytä nettipalveluihin kuin hyvin harvoin.

      Sinänsä torista on hyviä kokemuksia. On tullut ostettua ja myytyä tavaraa jokusen kerran.

    • Anonyymi

      Voiko netissä ylipäätään olla varma mistään? Kansalaisten digijälki on mittava, etukortit keräävät tietoja käyttäjänsä ostoista, tankkauksista jne. Koskaan et voi olla varma mihin sinusta kerättyjä tietoja käytetään.

    • Anonyymi

      Vähänkään järjissään oleva myyjä unohtaa Toridiilin. Muuten toimiva myynti/ostopaikka.

      • Anonyymi00005

        OU JEE


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2531
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1423
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      804
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      800
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe