hyvää Juh !anusta

Anonyymi-ap

Toissa juhannuksena jännättiin kuinka lähelle Moskovaa Wagner ehtii. Tänä jussina näemme kuinka kauan iran jaksaa sätkiä kahta sotilaallista suurvaltaa vastaan ja iloitaan ettei Iran toimita enää shahedeja ryssille.

5

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/062a57e2-1772-49f6-b2f1-cf02c26d691e

      – Oluen valmistamien ja vienti sodan keskellä on täynnä haasteita. Sireeneiden ulvoessa ja pommihälytysten keskeyttäessä työn piiloudumme suojiin venäläisiä drooneja ja ohjuksia vastaan. Mutta samalla tiedämme, että Obolon edustaa Ukrainaa Euroopassa ja maailmalla. Tämä antaa meille voimaa ja uskoa jatkaa. Noin sata työntekijää on lähtenyt rintamalle ja osa heistä on kaatunut, Obolonin pohjoismaiden vientipäällikkö Kyrylo Dobrokhlop kertoo.

      Alkolla, S-Ryhmällä ja K-ryhmällä on tiedotteen mukaan ollut merkittävä rooli Obolonin menestyksessä Suomessa. Obolon on ollut Alkon myydyin ulkomainen jo kahden vuoden ajan.

      – Suomesta on tullut lyhyessä ajassa merkittävä vientimaa Obolonille. Vahvoissa oluissa Suomi on vientimaiden ykkönen, Dobrokhlop kertoo.

    • Anonyymi

      Azoreilla tankkauskoneet valmiina.
      https://x.com/Osinttechnical/status/1936311030466142423

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Lähi-idän suursota on syttynyt.

        Vastakkain länsivaltiot ja islamistit.

        Rohkea veikkaus, että länsivaltiot, Suomi mukana, voittavat tämän paljon verta haukkaavan sodan!
        Kuten Aleksander asian ilmaisi: golfin pelaaminen, kannattaa aina.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      137
      14368
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      32
      5981
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      155
      5561
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      309
      4389
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      42
      4163
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      108
      3692
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      16
      3642
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      26
      3584
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      64
      2672
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      95
      1482
    Aihe