Otsikossa mainittu lehti pettää pelkän paperilehden tilanneet nykyään, ilmestymistauot ovat pitkiä - nytkin kolmen päivän tauko juhannuksena. Saavatko tilaajat vastinetta rahoilleen? 500 euroa vuodessa lehdestä, missä suuri osa aineistosta on peräisin Helsingin Sanomista.
Lehden itse tuotettu aineisto ei kehuja ansaitse. Pari päivää sitten ihmettelin, kun keskellä kesää painetussa lehdessä on 6 sivua juttua jääkiekosta - Ässät - Lukko - NHL - Ässät - Lukko -NHL....
Satakunnan Kansa Länsi-Suomi
13
361
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa laittaa tilaus kesätauolle.
- Anonyymi
Printtimedia on kriisissä. Minkäs teet kun samat uutiset saa kaksi päivää aiemmin ilmaiseksi netistä.
Saa siitä läppyrästä kärpäslätkän rullattua mutta kalliiksi tulee sekin. - Anonyymi
Luulin että jo vuosia sitten ihmiset olisivat viisastuneet ja lakanneet tilaamasta tuota roskalehteä edes diginä.
- Anonyymi
Aina joku ostaa, olipa tuote mitä tahansa.
- Anonyymi
Ainahan pyhien aikana tauot tosin nykyään uutispäivystys,joten kukaan 60 vuoteen ole kitissyt,kun pyhinä matkoilla ja viettämässä tapojen mukaista vapaa-aikaa.
- Anonyymi
SK:n sisällöstä on liian suuri osa lähinnä naisille suunnattuja ihmissuhde-, ruoka-, muoti- ja aivan erityisesti nykyään sisustusjuttuja. Melkein mikä tahansa kämppä kelpaa jutun aiheeksi, jos se on sisustettu uusiksi.
Ravintola- ja baariuutisliite Porilaisen saisi lopettaa kokonaan, se mahdollistaisi tilaushinnan laskua vähän inhimillisemmälle tasolle. - Anonyymi
Täysin turha lehti. Nykyään pelkkä Hesarin aluepainos.
- Anonyymi
Mielenkiintoinen piirre näissä Hesarilta lainatuissa jutuissa on se, että Porissa ei viitsitä aina editoida niitä näyttämään omalta tuotannolta. Esim. 19.6. julkaistussa lehdessä (jääkiekkoa ainoastaan 5 sivua) on käsitelty työsuhdepyörien lunastusta, toimittajina Teija Sutinen ja Laura Kukkonen. Tekstistä löytyy: "HS:n esimerkkilaskelmassa..." ja "HS on myös tehnyt myös esimerkkilaskelman" - merkillistä tekstiä Satakunnan Kansa Länsi-Suomi -nimisessä lehdessä. Vai jätetäänkö se HS tahallaan tekstiin?
- Anonyymi
Viite jostakin mainittava esim lehdissä ja opinnäytetyössä,joten ei tahallista,mutta taitamattomille tietolähde asiasta kirjoittamalla julkisuuteen ellei ole omaa tekstiä.
- Anonyymi
Tämän lehden loppusuora on alkanut. Painettu läpyskä ajetaan alas ensi vuosikymmenellä ja sitten onkin vuorossa sulautuminen Hesariin.
- Anonyymi
Porilainen älykkyys näkyy paikallislehdessä, jääkiekkouutisia joka sivulla ympäri vuoden, kannattaa ennemmin etsiä divarista vanhoja Pahkasikoja, niissäkin on enemmän asiaa.
- Anonyymi
Toinen ala-arvoinen lehti on Sydän-Satakunta. Lähes kaikki jutut samoja kuin SK:ssa.
- Anonyymi
Hyvä kun valaiset meitä tyhmiä. Ilman muuta olisin tilannut molemmat lehdet vuodeksi jos et olisi sanonut että netissä samat uutiset on ollut jo edellisenä päivänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988