Elokuvan ensi-ilta on 26.9. Elokuva alkaa siitä, kun ex-pm suorittaa anasyrman Ruotsin Nobel-illallisilla.
Yhdessä kohtauksessa päähenkilö konttaa aavikolla vain vaatteiden yläosa yllään niin, että hänen takapuolensa näyttää olevan paljaana.
Todellisuudessa hän kuvauttaa itsensä takaa päin narubikinit yllään meren rannalla.
Mielenkiintoinen elokuva tulossa.
Yhdessä kohtauksessa päähenkilö konttaa aavikolla vain vaatteiden yläosa yllään niin, että hänen takapuolensa näyttää olevan paljaana.
Todellisuudessa hän kuvauttaa itsensä takaa päin narubikinit yllään meren rannalla.
Mielenkiintoinen elokuva tulossa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Nobel on ruotsalainen
Eikös päähenkilö kontannut Kesärannassa jauhojengin kanssa.
Se on nykyisin sivutoimisesti Natossa johdossa myllyttämässä
Voiko hauki-purra ui Maria perses Täh ? Urologilta selvä vastaus
Uro Logi koitaa vain naisoletettuja
Alastonkuvilla pääsee pitkälle.
Anasyrma, mikä se on?
Vai tarkoitatko Harakointia.
Harakointi tai harakoiminen on suomalaisessa kansanuskossa naisen sukupuolielimen paljastaminen kohteelle yliluonnollisena taikana esineen, karjan tai henkilön suojelemiseksi tai kiroamiseksi.[1][2] Taikavoimasta, johon menettely perustuu, on käytetty nimitystä naisen väki tai toisinaan vitun väki.[3] Harakoinnista on edelleen kulttuurisia jälkiä useissa juhannustaioissa, joita tehdessä ollaan alasti. Harakoinniksi taikaa ovat kutsuneet suomalaiset, mutta jokseenkin vastaavia taikoja uskottiin myös muualla Euroopassa noitien tekevän. Muissa kielissä samasta menettelystä on käytetty nimitystä anasyrma[3]. Suomenkielinen sana harakointi johtuu sanasta haara.
Kun laittaa googleen Anasyrma, tulee tämä selostus Harakoinnista.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Harakointi#Lähteet
Anna on ollut aikanaan hyvä laulaja, mutta elokuvaohjaajana ja pääroolin näyttelijänä ei mikään top!
Unohdit käsikirjoituksen tekijän. Taitaa aikalailla olla Annan omasta kynästä sekin.
Elokuvia on kaikenlaisia....