Nykyään ei tarvitse kun 4 olutta juoda, niin jo päässä tuntuu. Tosin mitään nousuhumalaa ei ole, mutta jaloissa ja tasapainossa tuntuu ja väsyttää. Olen ennen käyttänyt runsaastikin alkoholia monta vuotta ja pää on kestänyt aika suuriakin määriä. Onkohan sitten aivot kärsinyt jo? Olen mies 29v.
Nykyään heti humalassa
15
254
Vastaukset
- Anonyymi
Maksa kaput!ei polta alkoholia enää....son menoks!......
- Anonyymi
En usko väitettäsi helposti. Maksa yleensä kestää vuosia runsasta alkoholin käyttöä, kunnes on myöhäistä. Sei ei ihan ole se heikoin elin. Tiedossani ei ole lähipiiristä, eikä julkisuuden henkilöistäkään ketään alle 40v maksakirroosi potilasta. Juice joi aika runsaasti ja sai kirroosin reilu 40v. Eli kirroosin kanssa liki 20v.
- Anonyymi
Maksa voi hajota nuorellakin, aika yksilöllistähän se on.
Maksan vikaan ei aina tarvitse edes alkoholia, maksa voi sairastua vaikka olisi absolutisti. - Anonyymi
Addiktio. Onneksi olkoon.
Alahan suunnitella lopettamista nuori mies. - Anonyymi
Ei se noin mene.
Toleranssi kasvaa kokoajan ryypätessä ja lopulta ei yksinkertaisesti enää ole varaa juoda. Silloin iskee Delirium Tremes ja maanpäällinen, henkilökohtainen Hëlvetti.
Kun maksa pettää, makaat keltaisena sairaalassa pahoinvoiden. Kukaan ei voi auttaa.
-Kk- Anonyymi
Taitaa se deliriumi kuitenkin olla aika harvinainen. Ei sitä kyllä kannata kerjätä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa se deliriumi kuitenkin olla aika harvinainen. Ei sitä kyllä kannata kerjätä.
Se tulee, jos ryyppää joka päivä. Siihen voi kuolla jopa nuorikin ihminen, kun Delirium Tremes aiheuttaa lopulta sydänkohtauksen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se tulee, jos ryyppää joka päivä. Siihen voi kuolla jopa nuorikin ihminen, kun Delirium Tremes aiheuttaa lopulta sydänkohtauksen.
Ollessani 20-30-vuotias minulla oli deliriumeja monta kertaa.
Edelleen ilmeisimmin hengissä, jo keski-iän ylittäneenä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ollessani 20-30-vuotias minulla oli deliriumeja monta kertaa.
Edelleen ilmeisimmin hengissä, jo keski-iän ylittäneenä.Hitto ne harhat ja paniikkikohtaukset ovat hirvittäviä. Olen kokenut. ja se vapina, ei pysty syömään mitään, ellei joku tarjoile ruoan sun eteen kuin koiralle, että suulla pystyt suoraan syömään anniskeluastiasta.
Katkolla jouduin syömään ruokani kuin koira.
-Kk - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hitto ne harhat ja paniikkikohtaukset ovat hirvittäviä. Olen kokenut. ja se vapina, ei pysty syömään mitään, ellei joku tarjoile ruoan sun eteen kuin koiralle, että suulla pystyt suoraan syömään anniskeluastiasta.
Katkolla jouduin syömään ruokani kuin koira.
-KkEi se todellakaan henkilökunnan vika ollut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se todellakaan henkilökunnan vika ollut.
Kehoni oli aivan shokissa, kun alkoholia ei ollut verenkierrossa lainkaan, pitkään aikaan. Tuli tosi paha änkytyskin, vaikka ikinä eläessäni en ole aikaisemmin kärsinyt minkäänlaisista puhevioista.
Sätkin ja mongersin, lu.. lu-lu ..mmmmmm lu -lusikka... p p.. mmmmm.. pliiiss
-Kk
- Anonyymi
Mulla on sama juttu, neljän Pirkan jälkeen alkaa jumittaa hirveästi ja dildottaessa ripuli iskee vielä kaupan päälle ja sitten juostaankin rappukäytävässä kiimahuutoa huutaen ja ripuli suihkuten
Asd - Anonyymi
Minä olin Panamankonsuli Piirto pienessä kännissä
vaikka on virkani kiviensiirto sepelirännissä.
Juha Vainio. Panaman konsuli. - Anonyymi
Elimistö sanonut sopimuksen irti.
Tuolla puistonpenkeillä istuu vanhoja puleja joille riittää pari olutta koko päivän ajaksi kun enempää ei kestä mutta säästöähän sekin. - Anonyymi
Itsekin olen huomannut, kun aikoinaan join turhankin runsaasti, niin vanhemmiten ei enää paljoa tarvitse, kun alkaa tulla humalaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834443Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243158Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392864Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162655Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172509Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432407- 132304
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132265MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142035Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717