Miten tässä näin kävikään taas

Olin se poika aika ujo, luokkakuvassa siellä sivulla. Nyt olen kuvan ainoa juoppo. Ja juotu on todella kovasti vuosien kuluen.
5177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Aloitko hukuttamaan ikäviä tunteitasi alkoholiin ?
Minun vanhoissa luokkakuvissa on muutamia, joille tuli päihdeongelmia, itseni mukaan lukien.

Äänestä
  • Tilastollinen tosiasia.
    Juoppoja on 17 % suomalaisista. Heistä miehiä 15 %

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Tilastollinen tosiasia.
    Juoppoja on 17 % suomalaisista. Heistä miehiä 15 %

    On naisia vielä vähempi. Joten suurin osa on siltä väliltä.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    On naisia vielä vähempi. Joten suurin osa on siltä väliltä.

    No olenkin usein miettinyt tätä asiaa. Ja luulisin olevani siinä jotain 63prossaa miehen puolella yleensä. 4,7prossaa naispuolta. Ja loput ihan muuta puolta.

    Äänestä

Poliisit katto mun takapuolta taas tääl. Ja kotia ois mentävä. Mentiin kun käskettiin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olin se poika aika ujo, luokkakuvassa siellä sivulla. Nyt olen kuvan ainoa juoppo. Ja juotu on todella kovasti vuosien kuluen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu